Oppo henüz Avrupa’dan vazgeçmiş değil: Şimdi de Reno 10 serisiyle geliyor!

Çinli teknoloji devi Oppo her ne kadar bir süredir başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesiyle patent sorunları yaşıyor olsa da, Reno 10 serisinin yeni bir başlangıç olacağını düşünüyor.

Oppo henüz Avrupa’dan vazgeçmiş değil: Şimdi de Reno 10 serisiyle geliyor!

Nokia ve Oppo arasında yaşanan patent uyuşmazlığı, Oppo'nun belirli Avrupa pazarlarında yürüttüğü reklam kampanyalarını önemli ölçüde etkilemiş durumda. Bu durum Oppo'nun, bu tür kısıtlamalar sebebiyle Almanya ve Fransa gibi pazarlarda faaliyetlerini durdurmayı seçmesine neden oldu. Benzer bir şekilde, Nokia ile yaşadığı aynı patent uyuşmazlığına Vivo'nun da maruz kaldığı ve bu yüzden Almanya ve Polonya gibi pazarları terk ettiği görülmekte. Fakat, Oppo kısa bir süre önce mGSM üzerinden bir açıklama yaparak Polonya pazarından çekilme iddialarını kesin bir dille yalanladı. Ayrıca, Oppo Reno 10 serisi dahil olmak üzere yaklaşan ürünlerin piyasaya sürülme takvimini duyurdu.

Açıklamada, Oppo, Polonya pazarından çekilme iddialarını tamamen reddetti ve bu pazarın şirket için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Yılın kalan bölümünde piyasaya sürme planlarını ifade etti ve Reno 10 serisi ile beraber Oppo Enco Air 3 Pro gibi IoT cihazlarının Temmuz ayında piyasaya sürüleceğini belirtti. Şirket, ekosistem portföyünü genişletme ve Polonya'da güçlü bir varlık sürdürme konusunda kararlı olduğunu da ifade etti.

Oppo henüz Avrupa’dan vazgeçmiş değil: Şimdi de Reno 10 serisiyle geliyor!

Oppo'nun Reno 10 serisinin, Çin dışında kalan birçok pazarda önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Polonya pazarında Temmuz ayında çıkış yapacağı artık kesinleşti ve kısa bir süre önce yapılan bir duyuma göre, Hindistan'da Haziran ayının üçüncü haftasında piyasaya çıkacağı belirtiliyor.

Çin'deki Reno 10, 10 Pro ve 10 Pro+ modelleri sırasıyla Snapdragon 778G, Dimensity 8100 ve Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setleri ile donatıldı. Üç modelin küresel pazar için farklı olacağı, özellikle ekran, arka tasarım, kamera ve yonga seti gibi konularda farklı özelliklerle geleceği tahmin ediliyor.

Küresel pazarda Oppo Reno 10'un Dimensity 7050 yonga setiyle çıkacağı ve Reno 10 Pro'nun Snapdragon 778G yonga setine sahip olacağı düşünülüyor. Küresel Reno 10 Pro+'ın ise Çin versiyonu gibi Snapdragon 8 Plus Gen 1'e sahip olup olmayacağı hala belirsizliğini koruyor.