Oppo heyecan verici iki yeni model için kolları sıvadı

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Çinli teknoloji devi Oppo’nun iki yeni katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı iddiası, akıllı telefon kullanıcılarını heyecanlandırdı.

Oppo heyecan verici iki yeni model için kolları sıvadı

Katlanabilir akıllı telefon pazarı, şu an için Samsung’un kontrolü altında. Neredeyse katlanabilir akıllı telefon üreten bir tek Güney Koreli şirketmiş gibi bir algının oluşması bile, bu sektörde Samsung’un ne kadar baskın olduğunun bir göstergesi. Ancak başta Google ve Oppo olmak üzere birçok marka Samsung’a rakip olabilmek için oldukça önemli hazırlıklar yapıyor.

Aslında Oppo, daha önce piyasaya sürdüğü Find N modeliyle katlanabilir akıllı telefon pazarındaki potansiyelini hafifçe test etmişti. Bununla birlikte bu modelin küresel piyasada pek boy göstermemesi, Oppo’nun neler yapabileceğinin tam olarak anlaşılmasının da önüne geçti.

Oppo heyecan verici iki yeni model için kolları sıvadı

Öte yandan gelen haberler, Çinli teknoloji şirketinin 2 yeni katlanabilir akıllı telefon modelinin daha üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bugüne kadar paylaştığı tutarlı ve isabetli sızıntılarla dikkat çeken Digital Chat Station kanalının haberine göre, Oppo biri boydan diğeri ise enden katlanan 2 yeni cihaz üzerinde çalışıyor.

Sırf bu isimlendirmeden bile anlaşıldığı üzere Oppo, biri Samsung Galaxy Fold diğer ise Galaxy Flip modeline rakip olacak katlanabilir akıllı telefonlar üretecek. Gelen bilgilere göre her iki modelin de amiral gemisi seviyesinde olacağı anlaşılırken, telefonların gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alması bekleniyor.

Bununla birlikte her ne kadar kaynak sağlam olsa da, şu an için Oppo’dan yapılmış resmi bir açıklamanın olmadığını hatırlatalım.