Mobil

Oppo ilk peşinde!

Oppo, lytro-like kamera'yı akıllı telefonlarında kullanacak.

Oppo ilk peşinde!

Daha önce DigitalOptics adlı firmayla iş birliğini yapacağını duyuran Oppo, akıllı telefonlara öncülük edecek kamera sistemiyle karşımıza çıkıyor. DigitalOptics, dünyanın her tarafına donanım sağlayan çinli bir firma olarak biliniyor. Bu donanımsal gücü sayesinde özellikle mobil alanındaki donanımsal gelişmelerde bundan sonra adını sık sık duymaya başlayabiliriz. Tam da bu nokta da karşımıza lytro-like kamera çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Mobile World Congress'de yenilikleri ve telefonlarını tanıtan Oppo, bu özelliği duyurmamıştı. Bildiğiniz üzere, Oppo'nun son amiral gemisi olan N1 telefonu standartın ötesinde bir kamera sistemi ve 13 megapiksel olmasıyla karşımıza çıkmıştı. Yeni gelecek modülün ise Nexus 5 adı altında kullanıma sunulması bekleniyor.

1381325417_doc-mems-cam-module-copy-2-650x0.jpg

Dedikodulara göre, lytro-like kameranın da içinde bulundupu Mems|Cam sisteminin daha fazla yeniliği içinde bulundurduğunu söyleyebiliriz. Lytro-like kameranın özelliklerine baktığımızda daha hızlı ve daha stabil olması, normal sistemlerde kullanılan kamera özelliklerinin yaklaşık 3 katı dinamikliğinde olması piyasayı sarsacağa benziyor.

Bunlar ile birlikte, bu yeni nesil akıllı telefonların 2014'ten önce kullanılmayacağı ve tahminen şubat ayını bulabileceği konuşuluyor. Daha önce Nexus 5'in tanıtım tarihini duyuran Oppo'nun bu sistemi gerçekten yetiştirip, yetiştiremeyeceği merak konusu oldu.

1381325516_lg-nexus-5-milannoartworks-970x0.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.