OPPO katlanılabilir cihazıyla sektöre iddialı bir giriş yapacak

OPPO'nun katlanabilir cihazı hakkında şimdiden detaylar gelmeye başladı. İşte cihazın özellikleri.

OPPO katlanılabilir cihazıyla sektöre iddialı bir giriş yapacak

Katlanabilir akıllı telefon pazarı geçen yıl büyürken, birçok şirket henüz bu kategoride kendi tekliflerini piyasaya sürmedi. Şimdi, yeni bir rapor, Oppo'nun yaklaşmakta olan katlanabilir akıllı telefonuyla ilgili bazı ayrıntıları ortaya çıkardı.

Weibo'daki Digital Chat Station'a göre, şirket katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Sosyal medya gönderisinde, kaynak, Çinli teknoloji devinin katlanabilir akıllı telefonunun 4.500mAh büyük bir pil paketi ile gelebileceğini belirtti. Ayrıca bu pil 65W hızlı şarj çözümünü de destekleyecek.

OPPO katlanılabilir cihazıyla sektöre iddialı bir giriş yapacak

OPPO katlanılabilir cihazıyla sektöre iddialı bir giriş yapacak - Resim : 1

Daha önce, kaynak, Oppo'nun katlanabilir akıllı telefonuyla ilgili başka bilgiler bile paylaşmıştı. Ağustos ayında Digital Chat Station, katlanabilir telefonun düşük sıcaklıkta polikristal oksit (LTPO) ekrana sahip olacağını paylaşmıştı. Bildirildiğine göre, bu katlanabilir cihaz kutudan ColorOS 12 ile çıkacak ve altında Android 12 olacak. Ne yazık ki, kaynak bunun dışında başka bir bilgi açıklamadı, ancak Oppo'nun katlanabilir akıllı telefonunun piyasaya sürülmesine çok uzak olmadığını da ekledi.

Bunun hala doğrulanmamış bir rapor olduğunu unutmayın, ancak raporlar gelmeye başladığına göre OPPO'nun akıllı telefonu çok uzakta olamaz. Apple'ın da katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığı söyleniyor ancak bu cepheden henüz hiç detay gelmedi. Samsung'un katlanabilir cihazlarıyla elde ettiği başarının ardından şirketler bu yönde çalışmalar yapıyor diyebiliriz.

Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan katlanabilir cihaz piyasası hakkında siz ne düşünüyorsunuz?