Mobil

OPPO, kullanıcılarına güvenlik güncellemesi sözü verdi

OPPO, kullanıcılarına 3 adede kadar Android güncellemesi ve 4 yıla kadar güvenlik güncellemesi vaat ediyor.

OPPO, kullanıcılarına güvenlik güncellemesi sözü verdi

OPPO, geçen ay Çin'de Android 12 tabanlı ColorOS 12'yi tanıttı. Birkaç saat önce şirket, yazılımının en son sürümü için 11 Ekim'de küresel bir lansman etkinliği olacağını doğruladı. Aynı zamanda şirket, yeni yazılım güncelleme politikasını da açıkladı.

Geçen yıl Samsung, akıllı telefonları ve tabletleri için yeni bir yazılım güncelleme politikası duyurmuştu. Şirket, üç nesil Android güncellemesi ve en az dört yıllık güvenlik güncellemesi sunan ilk Google dışı marka oldu. Birkaç ay önce OnePlus da bu çoğunluğa katıldı ve ardından Xiaomi de aynı yolu izledi. Şimdi, OPPO da telefonları için benzer bir yazılım desteği vaat ediyor.

OPPO, kullanıcılarına güvenlik güncellemesi sunacak

Çinli teknoloji devi, ileride OPPO Find X serisi için üç Android güncellemesi, OPPO Reno ve OPPO F serisi için iki Android güncellemesi ve belirli OPPO A serisi modeller için tek bir Android güncellemesi sunacağını söylüyor. Find, Reno ve F serisi de dört yıllık güvenlik güncellemesi alacak, A serisi ise üç yılla sınırlı olacak. En önemlisi, yeni güncelleme politikası yalnızca 2019'dan itibaren piyasaya sürülen OPPO akıllı telefonları kapsıyor.

OPPO Yazılım Güncelleme Politikası


OPPO Find X Serisi
3 Android Güncellemesi
4 Yıllık Güvenlik Güncellemeleri
OPPO Reno Serisi
2 Android Güncellemesi
4 Yıllık Güvenlik Güncellemeleri
OPPO F Serisi
2 Android Güncellemesi
4 Yıllık Güvenlik Güncellemeleri
OPPO A Serisi
1 Android Güncellemesi 
3 Yıllık Güvenlik Güncellemeleri

OPPO, uygun telefonların ilk partisi için Çin'de ColorOS 12 Public Beta programını başlattı. ColorOS 12 küresel lansman etkinliğinin öncesinde şirket, yazılımın uluslararası sürümünü Malezya ve Endonezya'da OPPO Find X3 Pro'nun birkaç ilgili kullanıcısına da sundu. Firmanın önümüzdeki hafta konferansta uygun telefonların listesini açıklaması ve zaman çizelgesini güncellemesi bekleniyor. 

Yorumlar
Gürhan kılıç
3 sene oldu a x7 android yükselecek 😀
Cevapla
Çetin Bayraktar
iPhone 6 s lere hala güncelleme veriyor, android üç senede bitiyor, beş bin tl para ver üç senede telefonu değiştir, iPhone alırım daha iyi...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.