Mobil

Oppo N3'te yeni bir soğutma sistemi yer alabilir

Döner kameraya sahip telefonunda işlemci ısınması en aza indirecek özel bir malzeme kullanılacak.


Oppo’nun döner kameraya sahip akıllı telefonu N1’in devam modeli N3 ekim ayında tanıtılacak. Şirket tarafından da resmen onaylanan akıllı telefona ait bir süredir bazı görüntüler yayınlanmaya başladı. İnternete servis edilen son görüntüden anlaşıldığı kadarıyla Oppo N3 selefinden daha modern bir görüm sunacak.

Oppo N3'ün dikkat çeken özelliği sadece döner kamerası olmayacak. Telefona ilişkin yayınlanan son görüntü Oppo N3’te yer alacak işlemci bileşenini gösteriyor. İşlemcinin özel bir malzeme ile kaplı olduğu görülüyor. Söz konusu malzeme işlemciyi soğuk tutarak telefonun ısınmasını engellemeye çalışacak. Bu durum telefon hiç ısınmayacak anlamına gelmiyor, ancak son zamanlarda akıllı telefonların büyük bölümünde sorun olmaya başlayan ısınma sorununu ciddi manada azaltacaktır.

İşlemcide meydana gelen ısınmaya bağlı olarak telefonda performans düşüşü ve pil kullanım süresinde azalma gerçekleşiyor. Alt bölümdeki görüntüde kullanılacak özel malzemenin işlemciyi nasıl kapladığına göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde Oppo N3 hakkında daha fazla bilginin gün yüzüne çıkması bekleniyor. 

1411282735_oppo-n3-cooling.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.