Oppo Pad 2, Android 14 tabanlı Color OS 14 güncellemesini alıyor

Oppo'nun tablet modeli Pad 2, Android 14 tabanlı Color OS 14 güncellemesi ile kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Oppo Pad 2, Android 14 tabanlı Color OS 14 güncellemesini alıyor

Oppo, Oppo Pad 2 kullanıcıları için Çin'de ColorOS 14.0 × Android 14'ün resmi sürümünün artık kullanılabilir olduğunu duyurdu. Güncelleme duyurusu resmi bir değişiklik kaydı içermese de, bu sürümle nelerin yeni olduğuna dair fikir edinmek için ColorOS 14'ün tam detaylarına göz atabilirsiniz.

OPPO Pad 2 için Güncelleme Kılavuzu:

  • Güncelleme, kullanıcı verilerini silmeyecek, ancak işleme başlamadan önce önemli kişisel verilerin yedeklenmesi tavsiye edilir.
  • Bazı üçüncü taraf uygulamaları, Android 14 ile uyumluluk sorunları yaşayabilir. Kullanıcıların bu uygulamaları yazılım mağazasından en son sürümlerine güncellemeleri önerilir.
  • Güncellemenin ardından sistem, iki gün boyunca adaptasyon ve optimizasyon işlemleri gerçekleştirecek. Kullanıcılar geçici olarak ısınma, yavaşlama veya hızlı güç tüketimi gibi sorunlar yaşayabilir. Bu sorunları çözmek için ekranın kapatılması, 2 saat şarj edilmesi ve tabletin yeniden başlatılması önerilir.
  • Kamu beta sürümünü kullanan kullanıcılar, ek kayıt gerekmeden sistem itmesi aracılığıyla doğrudan resmi sürüme geçiş yapabilirler.

ColorOS 14 Uygulama Süreci:

  • Tablet sürümünüzün temel sürüm 13.1.0.196'a yükseltildiğinden emin olun.
  • "Ayarlar > Bu makine hakkında > En Üst Sürüm bilgisi (‘Tablet adı’ üzerinde) > Sağ üst köşedeki Ayarlar > Erken benimseyen uygulama > ColorOS 14.0 resmi sürüm > 'Gizlilik Politikasını okudum ve kabul ediyorum' kutusunu işaretleyin > Şimdi başvur" yolunu izleyin. Başvuru tamamlandıktan sonra, "Güncellemeleri kontrol et" seçeneğine tıklayarak sürümü algılayabilir ve yükseltme için indirebilirsiniz.
  • Oppo cihazınız varsa ve Android 14 güncellemesinin ne zaman geleceğini merak ediyorsanız, Aralık ayı için ColorOS 14 Küresel lansman zaman çizelgesine göz atabilirsiniz.