Mobil

Oppo şov yaptı! 20 dakikada tam şarj artık mümkün!

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo hızlı şarj tarafında adeta şov yaptı. Artık telefonlarımızı 20 dakikada tam olarak şarj etmek mümkün olacak.


Akıllı telefon pazarının dinamik isimlerinden biri olan Oppo bugün özel bir etkinlik düzenledi. Çinli üretici düzenlediği etkinlikte yeni hızlı şarj teknolojisini tanıttı.

Teknoloji dünyasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Oppo hızlı şarj tarafında zirvede yer alan isimlerden biri. Görünen o ki Çinli üretici zirvedeki yerini bir süre daha kimselere bırakmayacak.

Oppo şov yaptı! 20 dakikada tam şarj artık mümkün!

Oppo'nun yeni tanıttığı hızlı şarj teknolojisi tam 125W'lık güç desteği sunacak. Bu sayede artık telefonların sıfırdan, tam şarja ulaşması yalnızca 20 dakika sürecek.

Telefonu şarja taktığınız andan itibaren bataryanız hızlı bir şekilde dolmaya başlayacak ve sadece 5 dakika sonra şarj seviyeniz yüzde 41 seviyesine ulaşacak.

Elbette bu söylemler 4000 mAh kapasitesine sahip bataryayla gelen Oppo modelleri için geçerli olacak.

Bunun haricinde yeni duyurulan AirVooc sayesinde de kablosuz şarj tarafında önemli bir adım atıldı. Oppo'nun yeni kablosuz şarj teknolojisi ile 4000 mAh'lık bataryaya sahip bir telefonu 30 dakikada şarj etmek mümkün olacak.

Bu arada şunu da dip not olarak hatırlatmak gerekiyor. Xiaomi ve Huawei gibi diğer Çinli üreticilerin de hızlı şarj tarafında önemli çalışmaları bulunuyor. Örneğin Xiaomi de önümüzdeki ay 100W hızlı şarj teknolojisini tanıtacak.

Muhtemelen önümüzdeki dönemde farklı firmalar da yeni hızlı şarj teknolojileriyle karşımıza çıkacaktır. Apple da hala 20W destekleyen telefonlar üretsin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.