Mobil

Oppo uzayabilen ekrana sahip telefon üzerinde çalışıyor!

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden Oppo, ortaya çıkan yeni bir patent ile gündem oldu.

Oppo uzayabilen ekrana sahip telefon üzerinde çalışıyor!

Çin’deki bir patent firması, Oppo’nun kızaklı ve uzayabilen ekrana sahip tablet/telefon benzeri bir cihaz üzerinde çalıştığını doğruluyor.

Oppo uzayabilen ekrana sahip telefon üzerinde çalışıyor!

Bugüne dek birçok akıllı telefon şirketinin enteresan ve oldukça ilgi uyandıran patentler aldığına şahit olduk. Diğer birçok firma gibi Oppo da ilginç patentler almaya devam ediyor. Şirketin LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen son patentinde “uzayan” bir telefon bizleri karşılıyor.

27 Şubat 2020 tarihinde alındığı ortaya çıkan patentin, kare bir yapıda olduğu ve en açık helinde yüzde 80 oranında büyüyebildiği görülüyor.

Oppo uzayabilen ekrana sahip telefon üzerinde çalışıyor! - Resim : 1

Bilindiği üzere birçok kullanıcı telefonların büyümesinden şikayetçi, ayrıca katlanan telefonları beğenmeyen oldukça fazla kullanıcı mevcut. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Oppo'nun bu çalışması oldukça manidar görünüyor.

Uzayabilen ekran patentine ilişkin görsellere baktığımızda ise, cihazın arka tarafında kamera ve flaş için ayrılmış olduğu tahmin edilen 3 delik ve bir yüzünde SIM ve SD kartlar için ayrılan kart yuvasının olduğu ve cihazın içe doğru katlanır olduğu görülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.