Oppo ve Vivo'dan şok edici katlanabilir telefon kararı, Samsung rahatladı

Oppo ve Vivo'nun 2025'te yeni katlanabilir telefon modelleri üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Oppo ve Vivo'dan şok edici katlanabilir telefon kararı, Samsung rahatladı

Oppo ve Vivo, büyük katlanabilir ekranlar ile birlikte flip tarzında da telefonlar piyasaya süren ilk şirketlerden bazılarıydı. Ancak 2024 yılında bu tip telefonlardan uzak duracaklarına dair yeni söylentiler var. İçeriden sızan bilgilere göre, bazı büyük markalar bu yıl katlanabilir telefon modellerini güncellemeyi düşünmüyor.

Hangi markaların olduğu kesin olarak söylenmese de, Oppo ve Vivo'nun bu durumda olabileceği tahmin ediliyor. Diğer yandan Samsung, Temmuz ayında Galaxy Z Flip 6'yı piyasaya sürmeye hazırlanıyor, Motorola'nın da bir flip telefon üzerinde çalıştığı biliniyor ve Xiaomi henüz bu tarz bir telefon çıkarmadı.

Oppo ve Vivo'dan şok edici katlanabilir telefon kararı, Samsung rahatladı - Resim : 1

Oppo ve Vivo, bu yıl katlanabilir telefon çıkarmayacak

2024 yılında Çin pazarı için yeni flip telefon modelleri üzerinde çalışmayı durdurmuş olabilecekleri belirtilen Oppo ve Vivo için bu durum, satışların yavaşlamasından kaynaklanıyor olabilir. Bununla birlikte, Huawei'nin daha az karlı olmasına rağmen bu tarz telefonlara ilgi gösterdiği söyleniyor.

Ayrıca, bu iki markadan birinin 2025 yılında tamamen yeni bir katlanabilir telefon modeli üzerinde çalışabileceği de gelen bilgiler arasında. Bu yeni modelin nasıl bir yapıya sahip olacağı henüz net değil ancak mevcut katlama veya flip tarzlarının dışında bir şey olabilir. Z-şeklinde katlanan veya rulo şeklinde açılan ekran gibi yenilikçi tasarımlar olasılıklar arasında.

Samsung ve Huawei'nin Z-şeklinde katlanabilir telefonlar üzerinde çalıştığına dair söylentiler varken, rulo şeklinde açılabilir telefonlar da daha önce gündeme gelmişti. Hatta geçen yıl Vivo'nun Samsung'dan önce rulo şeklinde bir telefon çıkarmayı başarabileceği ile ilgili söylentiler vardı, ancak bu konuda somut bir gelişme olmadı. Bu durum, teknoloji dünyasında katlanabilir ve yenilikçi tasarımların geleceği konusunda merak uyandırmaya devam ediyor.