Mobil

Oppo Xiaomi'ye meydan okudu! En büyük olacağız!

Çinli Oppo şirketi önümüzdeki yıl üçüncü en büyük telefon üreticisi olabilir.


2020'nin ikinci çeyreğinde Xiaomi, Huawei ve Samsung'u devirerek dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı olan Oppo. Önümüzdeki yıl piyasada önemli ölçüde fark yaratabilir.

Oppo Xiaomi'ye meydan okudu! En büyük olacağız!

ABD'nin uyguladığı yaptırımların devam etmesi halinde Huawei' nin satışlarının önümüzdeki yıl 50 milyon adede düşeceğini iddia ediliyor. Büyük ortaklar şirkete tedarikleri durdurdu, ancak önemli bileşenlerin stoku sayesinde, şirketin bu yıl yaklaşık 195 milyon telefon satması bekleniyor. Akıllı telefon pazarının üç yıllık düşüşünün ardından önümüzdeki yıl büyük olasılıkla toparlanacağı düşünülüyor. Sektör bu yıl toparlanma yolundaydı ancak salgın nedeniyle bir gerileme yaşadı.

Toparlanma büyük ölçüde ABD, Batı Avrupa ve Japonya'daki 5G özellikli telefonların popülaritesinden kaynaklanacak. Dünya çapında 5G' ye hazır telefonların bu yıl 200 milyona ulaşan satışlarının, 2025'te 1,22 milyar adede çıkacağı tahmin ediliyor. Gelişmekte olan pazarlarda giriş seviyesi 5G ve 4G olan telefonların piyasaya girmesiyle birlikte, toplam satışların 2023'te 1,5 milyar adede, 2025'te 1,7 milyar adede ulaşacağı tahmin ediliyor.

Samsung büyük olasılıkla gelecek yıl zirvede kalacak ve Apple ikinci sırada yer alacak. Oppo' nun ise üçüncü en büyük oyuncu olarak ortaya çıkması bekleniyor. Vivo ve Xiaomi muhtemelen sırasıyla dördüncü ve beşinci en büyük satıcılar olacak.

Oppo bu konuda hayli iddialı olan Xiaomi ve Vivo'yu geride bırakacağına garanti gözüyle bakıyor. En azından şirket yöneticilerinin söylemleri bu yönde.

Yorumlar
erkan
oppo kalite olarak orta segment. xiami yazılım devi her ayar var güncelemeye açık. arkasında xualcom snapdragan işlemcisi ortağı var. xiaomi argeye ayırdığı bütçe opponun değerinden fazla yani zor.
Cevapla
Bülent
ben şahsen xiaomi alacağıma, realme ya da oppo alırım eğer konu çin markası olacaksa,gerçi ben hep kore den devam ettim bugüne kadar LG SAMSUNG olmak üzere.
Cevapla
Çok boş
Oppo ne ya bana göre ortta alt segment ayrıca Xiaomı de söyle düşünün bir telefona dünyanın en güçlü donanımların verin çok ucuz olsun ama yazılımı dünyanın en berbat olsun alırmıydınız
Cevapla
Ali
Haber olsun diye yapmışlar kendinizi geliştirin biraz oppo nun tek olayı reklam xaomi vizyon sahibi bir marka oppo maalesef silinmeye mahkum
Cevapla
Ben
Bilmeden biseyler yazmayın Samsung ve Apple varken ucuz kalitesiz oppo ne
Cevapla
Arda
OPPO yeni yetme bir marka değil yıllardır var sadece türkiye ye yeni geldi anladıgım kadarıyla hiç oppo kullanmamışsın colorOS arayüzü ayarı az olsa bile hızlı bir arayüz. hız için ayar sayısının az olması göz ardı edilebilir. ayardan kastım da gereksiz özelleştirmeler font değiştirme tema mağazası fln
Attila
Kalitesizmi,10 yıl samsung kullandım,10 aydır oppo kullanıyorum,samsung hep kasıyordu oppoda birkez bile kasma yaşamadım.hiç oppo nun telefonunu kullandınmj cahil.takım tutar gibi yorum yapıyorsun
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.