Oppo’dan Mars sürümü telefon!

Oppo'nun yeni Find X3 Pro Mars Exploration Edition telefonu tanıtıldı. Özel kutu ile gelen telefonun fiyatı da isminin uzunluğunun hakkını veriyor.

Oppo’dan Mars sürümü telefon!

Oppo markası Huawei’nin çöküşü ile beraber 2020’nin son çeyreğinde dünyanın en büyük 4. akıllı telefon firması haline gelmeyi başardı. Bu başarının büyük kısmını orta-üst segmentte yer alan telefonu Reno serisine borçlu olsa da firma amiral gemisi Find serisine önem vermeye devam ediyor.

Oppo Find X3 Mars Exploration Edition

Find serisinin şu andaki güncel versiyonu Oppo Find X3 geçtiğimiz Mart ayında global pazarda piyasaya sürülmüştü. Bu sefer de Çin’in Mars üzerine Tianwen-1 isimli uzay aracını başarıyla indirmesini kutlamak amacıyla bir Oppo Find X3 Mars Exploration Edition (Mars Keşfi Versiyonu) tanıtıldı.

Oppo’dan Mars sürümü telefon! - Resim : 1

Genel özellikleri ile Oppo Find X3 ile aynı olan amiral gemisi telefon herkesin beklediği gibi Mars’ın rengi olan kırmızımsı tonlarda değil de gri renkte gelecek. Bu renk X3 serisinde sadece Mars Exploration Edition’a özgü olacak. Ayrıca telefonun arka kısmında OPPO logosunun yanı sıra Mars 2021 ve Utopia Planitia yazıları da bulunacak. Utopia Planitia Mars'taki en büyük meteor çarpışması sonucu oluşmuş düzlük olarak biliniyor.

Snapdragon 888 ve 16 GB Ram

Ara yüzünde Mars temasına sahip olacak telefon 16 GB Ram ve 512 GB SSD ile gelecek. Telefona Find X3 serisinin geri kalanı gibi Snapdragon 888 hayat verecek. Özel bir kutu tasarımı ile gelecek olan telefonun geri kalan tüm özellikleri ise orijinal Find X3 ile aynı. 6.7 inç 120Hz QHD+ LTPO AMOLED ekran, 65W süper hızlı şarj sistemine sahip 4500 mAh bataryanın bulunduğu telefonda 50 MP ana kamera, 50 MP ultra geniş açı kamera, 13 MP telefoto kamera ve 2 MP mikroskop kameradan müteşekkil 4 arka kamera ve 32 MP selfie kamerası olmak üzere toplam 5 kamera yer alıyor.

Mars versiyonunun fiyatı da 6999 Çin Yuanı olacak. Bu da güncel kur ile yaklaşık 1090 Dolar veya 895 Euro’ya denk geliyor. Türk Lirasına çevirdiğimizde ise vergiler hariç 9200 TL gibi bir fiyatla karşılaşıyoruz.