Oppo'nun yeni nesil şarj teknolojisi hakkında bilinmeyen kalmasın - Page 1

Çinli firmaların taklit edenden taklit edilene olan yolculuğunu bire bir yaşayan insanlardan biriyim; zira Çinli markaların telefonları oldukça sık kullandım ve zaman içinde bunların çoğuna da sahip oldum.

Oppo'nun yeni nesil şarj teknolojisi hakkında bilinmeyen kalmasın - Page 2

Çinli firmalar en başlarda Apple'ı ve Samsung'u ciddi oranda taklit ettiler. Apple'ın tasarımını, Samsung'un da yazılımını taklit eden firmalara MediaTek'in de destek vermesiyle 149 dolar seviylerindeki ürünleri ile Çinli firmalar büyük satış rakamlarına ulaştılar.

Oppo'nun yeni nesil şarj teknolojisi hakkında bilinmeyen kalmasın - Page 3

Daha sonra "bir şey" oldu ve Çinli firmalara bir aydınlanma geldi ve BBK'nın bünyesinde bulunan Vivo dünyanın ilk 2K çözünürlüğündeki telefonunu pazara sundu.

Oppo'nun yeni nesil şarj teknolojisi hakkında bilinmeyen kalmasın - Page 4

ZTE ve Xiaomi ise orta segment telefonlar noktasında global pazarı resmen domine ettiler. Huawei ise öncelikle inovasyonları ile birbirinden güzel telefonlara imza atarken dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi Lenovo'da orta üst segment telefonlarla kendine pazardan pay edinmeye çalıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.