Oppo'nun yeni Reno 12F serisi geliyor

Oppo'nun yeni Reno 12F 5G ve 4G modellerinin fiyat aralığı ve özellikleri sızdırıldı. Bu cihazlar neler sunuyor?

Oppo'nun yeni Reno 12F serisi geliyor

Oppo, yeni modeli Reno 12F 5G'nin tanıtımına hazırlanıyor. Çeşitli sertifikasyon sitelerinde görülen cihaz, yakında piyasaya sürülecek. Şirket henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da, sızan bilgiler cihaz hakkında ipuçları veriyor. Reno 12F 5G, Şubat ayında tanıtılan Reno 11F 5G'nin yerini alacak ve bir 4G varyantı ile birlikte sunulması bekleniyor.

Sızan bilgilere göre, Oppo Reno 12F 4G'nin Güneydoğu Asya pazarlarında 300 dolardan daha düşük bir fiyata satışa sunulması bekleniyor. 5G modelinin ise bu fiyatın üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Her iki model de yeşil, gri ve turuncu olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

Oppo Reno 12F 5G'nin MediaTek Dimensity 6300 işlemcisi ile, 4G modelinin ise Qualcomm Snapdragon 680 işlemcisi ile güçlendirileceği belirtiliyor. 4G modelinde NFC desteği bulunmayacağı, ancak 5G modelinde bu özelliğin olup olmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Kamera özelliklerine gelince, her iki modelin de 50 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ve 2 megapiksel yardımcı kameralardan oluşan üçlü kamera sistemi ile donatılacağı öne sürülüyor. Ön kameraların ise 32 megapiksel çözünürlükte olması bekleniyor. Cihazların kamera modülünün etrafında LED halka bulunacağı belirtiliyor.

Oppo Reno 12F 5G'nin farklı ülkelerde sertifikasyon aldığı, bu nedenle Türkiye pazarında da satışa sunulacağı düşünülüyor. Cihazın, Hindistan'da farklı bir isimle piyasaya sürülen Oppo F25 Pro 5G gibi, burada da farklı bir adla tanıtılabileceği öne sürülüyor.

Sonuç olarak, Oppo Reno 12F serisinin teknolojiseverler tarafından ilgiyle karşılanacağı ve resmi lansman tarihinin merakla beklendiği görülüyor. Yakında cihazın tüm detayları ve özellikleri resmi olarak açıklanacak.