Mobil

Orange San Diego - İnceleme

Sizler için Orange San Diego'yu inceledik!


Akıllı telefon sektöründe Samsung Galaxy S 3 ve iPhone gösterilerinden diğer işlevsel telefonlar gölgede kaldı. Düşünecek olursak tam olarak isteklerimizi karşılayan telefon olamaz ve bir çoğu da aslında çoğu ihtiyaçlarımızı karşılıyor.

San Francisco'nun ilk Intel telefonu San Diego olacak. Oldukça ilginç özelliklere sahip cihazın yapımında, diğer telefonlardan ilham alınmadığını söylemek mümkün.

İlk olarak size bir Android akıllı telefon göstersen muhtemelen San Diego'ya benzer çok yönleri olacaktır. Söylemek istediğim şey bu telefonda dış görünüş olarak bir farklılık bulunmuyor.

Camsı ekranı ve siyah kapağıyla alışılmışın dışında bir tasarım değil. Ekranın alt kısmında eski moda Android kısa yolları bulunuyor. Ancak şunu belirtmeliyim ki Android 2.3.7 Gingerbread işletim sistemini kullanan bu telefon biraz hayal kırıklığına uğratıyor.

Çünkü bize göre yeni telefonlar yeni işletim sistemleriyle gelir. Ayrıca Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesinin de yaz ayları içerisinde gelmesi bekleniyor.

Telefonun etrafına göz attığımızda oldukça klasik görünüyor. Üst kısımda güç butonu ve kulaklı girişi var. Sağ kısımda ses kontrolleri, SIM kart girişi ve kamera tuşu bulunuyor.

Genellikle kamera butonu bulunan telefonlar fotoğraf çekme aşamasında daha işlevsel oluyor, bu iyi bir haber.

Alt kısımda hoparlör ve USB şarj girişi var. Ayrıca USB girişi veri aktarımında da yardımcı oluyor. Sol kısımda ise mikro HDMI çıkışıyla videoları TV ekranından izleme keyfini yaşıyorsunuz.

Bir diğer dezavantaj ise mikro SD kart girişi. Bu nedenle 16GB dahili hafızayla yetinmek zorunda kalabilirsiniz. Fakat yine de az bir rakam sayılmaz. Bu telefonun Intel ile çalıştığından daha önce bahsetmiştik. Firmanın şimdiye kadarki ilk Intel telefonu olduğu için önemli bir gelişme.

Çünkü Intel yerel üreticilerin aksine performans ve güç üzerine yoğunlaşır. İyi dizayn edilmiş bir Adroid telefondan hiç bir farkı yoktur. Hız performansından bahsedecek olursak San Diego tecrübe ettiğimiz en hızlı telefon değil, en yavaşı da değil. Orta derecede bir performans sunar.

Tek çekirdekli 1.6GHz çiple çalışır. PowerVR GPU'ya sahiptir. Ayrıca tek çekirdekli diye dert etmeyin çift çekirdek işlemcili telefonlara yakın performansta çalışmaktadır.

Ayrıca HD video kayıt kapasitesine sahiptir. Ekran parlaklığı oldukça iyi. MKV ve AVI video formalarını çalıştırıyor. Ses kalitesine gelecek olursak iyi seviyede ve gürültüsüz ses kalitesine sahip.

8 mega piksel kamera sayesinde fotoğraflar net ve kamera uygulaması hızlı diyebiliriz. Odaklama özelliği için aynı şeyi söyleyemiyoruz yani bir resmin iyi çıkması için bazı denemeler yapmanız gerekiyor. Dış mekan görüntüleri kadar iç mekan görüntüleri iyi. Fakat %100 zoom yapılamıyor ve netlik bozuluyor.

Kamera özellikleri arasında güzel bir özellik, 10 fotoğrafı ardı ardına çekebiliyorsunuz. Fakat hepsinin et görüntülerde olduğunu söyleyemeyiz. Açıkça görülüyor ki NFC geleceğin teknolojisi, evet San Diego'da NFC desteği bulunuyor.

Ayrıca Android Beam - büyük paylaşımlarınızı kolaylaştıran sistem- sadece Adroid 4 serisinde bulunuyor fakat NFC desteği sayesinde güncelleştirmenin gelmesiyle Android Beam de kullanılabilecek.

Telefonun en önemli başarılarından birine geldik, batarya ömrü. Intel işlemcili bu cihaz iyi bir batarya ömrüne sahip. Son olarak Orange'nin bu cihazı 200£ olarak satılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.