Mobil

Orta segmentin en iyi fiyat/performans modellerini sizler için seçtik!

Orta segmentte yer alan, en iyi fiyat/performans akıllı telefon modellerini sizler için listeledik!

Orta segmentin en iyi fiyat/performans modellerini sizler için seçtik! - Page 1

Gerek iş amaçlı olsun, gerek eğlence amaçlı olsun, elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımızın kullanım alanları her geçen gün daha da genişliyor. Zaten bu nedenle, istesek de bu cihazları elimizden düşüremiyoruz.

Pandeminin de etkisi ile kısıtlandığımız son dönemde, iyice elimizden düşürmez olduk. Akıllı telefonlara olan rağbet artınca ise fiyatlar daha da yükseldi. Elbette fiyat artışlarının tek sebebi arz/talep denklemi değil. Döviz kurlarındaki artış, çip krizi ve diğer faktörler de fiyat artışlarında etkili.

Bilgisayar fiyatları ile yarışmakta olan telefon pazarında birçok modelin olması doğal olarak kafa karıştırıyor. Bu anlamda ise en iyi fiyat/performans telefon modelleri internet üzerinden en çok aratılan kelime öbeklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Hal böyle olunca bütçesi kısıtlı olan ve yeni telefon almak isteyen kullanıcılar, genel olarak uygun fiyatlı bir model olmasının yanında, performans anlamında da yetersiz kalmayacak bir cihaz arayışındalar. Telefon alırken ödenen ücretler azımsanacak gibi değil. Kullanıcılarda da doğal olarak, ''bu kadar para ödüyorum, bari iyi birşey olsun'' düşüncesi hakim geliyor.

Peki telefon alırken nelere dikkat etmek lazım? Telefonun hafizası, RAM'i vs bunlar kullanıcı için ne anlam taşıyor. Alacağınız telefon ihtiyaçlarınızı karşılayacak mı? Ucuz telefon alırken, birçok özellikten madur olur musunuz? Ya da kullanmayacağınız özellikler için çok daha fazla para vermekten mi korkuyorsunuz?

Biz de bu anlamda kafa karışıklıklarını gidermek ve size yardımcı olmak adına, halihazırda satışa sunulan en iyi fiyat/performans telefon modellerini sizler için listeledik. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan en iyi fiyat/performans telefonlarının yer aldığı listemize gelin hep birlikte göz atalım. Ancak listemize göz atmadan önce, listemizde yer alan fiyatların internet satış fiyatları olduklaırnı belirtelim. Zira mağaza satış fiyatlarının daha yüksek olduğu âşikar.

İşte en iyi fiyat/performans telefon modelleri!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.