Mobil

Osmanlıca eğitim tartışması Android platformuna sıçradı!

Son günlerin popüler konusu Osmanlıca Eğitim, mobil platformu Android'e taşındı.


Osmanlıca eğitimin tartışılmaya başlanmasıyla geçtiğimiz günlerde Android platformu için geliştirilen 'Osmanlıca Öğreniyorum' Google Play'de kullanıma sunuldu. Ancak uygulamanın yayınlanması ile birlikte farklı görüşteki kisiler arasında yaşanan tartışma had safhaya ulaştı.

Google Play Store'daki uygulamalara 5 üzerinden oy verilebiliyor. Buraya kadar herşey normal görünüyor. Fakat Osmanlıca derslerinin eğitim müfredata konulmasına Karşı olan kullanıcılar çeşitli sosyal medya ağlarında 1 yıldız kampanyası başlattı. Öte yandan Osmanlıca derslerini destekleyen kullanıcılar uygulamaya 5 yıldız vererek karşı atağa geçti. 

1418304284_img20141211152756.jpg

Tartışmaların fitilini ateşleyen sebep ise uygulamanın Play Store'da yayınlanan ilk Osmanlıca eğitim uygulaması olması. Kısa süre önce yayınlanan ve ücretsiz olarak indirilebilen uygulamaya destek %65 oranlarında seyrediyor. Google Play Store platformuna yerleştirdiği yazılımla puanı yüksek olan uygulamaları ön plana çıkarırken, daha düşük puanlı uygulamaları geride bırakıyor. Bakalım bu tartışma hangi sonuçları doğuracak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.