Paranoid Android ekibi Android 4.4.3 tabanlı ROM'larını yayınladı

Ekibin hazırlamış olduğu yazılımlarda CyanogenMod cephesinden içerikler de yer alıyor.

Paranoid Android ekibi Android 4.4.3 tabanlı ROM'larını yayınladı

Mobil dünyasında en yaygın kullanılan özel ROM'lar CyanogenMod'a ait olsa da, Paranoid Android ekibi her zaman için özel  bir yere konulmuştur. AOSP tabanlı ROM'ları özelleştirme noktasında Android platformuna bir çok yeni özellik getiren Paranoid Android ekibi, Android 4.4.3 tabanlı kararlı yapıdaki ilk ROM'ları duyurdu.

Google'ın Android 4.4.3'ü piyasaya sunmasının üzerinden günler geçti ve geliştirici ekip kısa süre içerisinde özellikle sistem altyapısında sağlanan yenilikleri kendi ROM'larına dahil etmek konusunda başarılı bir iş çıkardı. PA tarafından yayınlanan kararlı sürümde önemli yenilikler dikkat çekiyor. Bunlardan ilki OnePlus One akıllı telefon modelinde ilk olarak yerini alan gelişmiş tema motoru oldu.

1402572069_pa-rc1-fi-1.jpg

CyanogenMod'un önemli ve bir o kadar başarılı bir iş çıkardığı tema motorunun PA yazılımlarında yer alması birçok kullanıcıyı memnun edecektir, zira bu sayede arayüzde yer alan birçok içerik daha da özelleştirilebilecek. Tema motoru sayesinde arayüz, stiller, ikonlar, yazı tipleri, duvar kağıdı, kilit ekran duvar kağıdı, açılış ekran animasyonu ve ses paketleri gibi birçok içerikte özelleştirmeler sağlayabilirsiniz.

Yazılımlarda yer alan bir diğer önemli yenilik ekibin bir süredir üzerinde çalıştığı "Hover" adlı yenilik oldu. Bildirim görüntüleme noktasında Halo özelliğinin önünde olan Hover kararlı sürümde yerini aldı.

Özel ROM yükleme konusunda gerekli bilgiye sahipseniz Nexus cihazlar için yayınlanan ROM'ları ekibin resmi sitesinden indirerek cihazınızda tecrübe edebilirsiniz.