Mobil

Paranoid Android ekibi yazılımlarına HALO bildirimleri ekledi

Çoklu pencere desteği sonrası HALO baloncuklarının da büyük ilgi çekmesi bekleniyor.

Paranoid Android ekibi yazılımlarına HALO bildirimleri ekledi

Saf Android’e bir süre önce çoklu pencere desteği kazandıran Paranoid Android ekibinin son yeniliği HALO baloncuğu oldu. Android için yeni bir özellik olan HALO bildirimleri, Facebook Messenger’da yer alan sohbet baloncuklarına oldukça benzemekte. Telefonun ekranında yer alan küçük bir baloncuk, tüm bildirimlere kısa yoldan ulaşmayı hedefliyor. Telefona gelen tüm bildirimler HALO baloncuğunda yer alırken, kullanıcı balonu tıkladığında telefona gelen tüm iletilere kısa süre içerisinde göz atabiliyor.

Android işletim sistemine sundukları özgün yazılımlarla adından sıkça söz ettiren ekibin HALO adlı yeniliği birçok kesim tarafından fazlasıyla beğenildi. Youtube kanalıyla yayınlanan videoda söz konusu özelliğe ayrıntılı olarak göz atabilirsiniz. Uygulama henüz test aşamasında ve kısa süre içerisinde ilk olarak Nexus modellerde yer bulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.