Mobil

Paranoid Android ve AOKP, Android 4.4.4 tabanlı ROM'larını yayınladı

Google'ın Android 4.4.4'ü yayınlamasıyla özel ROM geliştiricileri en güncel yazılıma sahip ROM'ları kısa süre içerisinde hazırladı.

Paranoid Android ve AOKP, Android 4.4.4 tabanlı ROM'larını yayınladı

Android ekosisteminde özel ROM denilince akla gelen ekiplerin başında gelen AOKP ve Paranoid Android, Google’ın Android 4.4.4’ü yayınlamasının akabinde, en güncel yazılımı oluşturdukları ROM’lara dahil etti. Arayüzde karşılaşılan hataların giderilmesi, bağlantı sorunlarının aşılması, arayüz işlevlerinde daha fazla özelleştirme, bazı telefonlarda görülen yeniden başlatma sorunun giderilmesi , daha gelişmiş bağlantı özellikleri ve güvenlik iyileştirmelerinin dahil edildiği ROM’ları her iki ekibin resmi sitesinden indirebilirsiniz. Alt bölümde bu linkleri bulabilirsiniz.

Söz konusu linkleri tıkladıktan sonra cihazınızla ilgili ROM’u indirmeniz gerekecek. Yine aynı kaynaklarda Google uygulamalarının yer aldığı Gapps  uygulama paketini de bulabilirsiniz. Android cihazınıza sürekli ROM yüklüyor iseniz en güncel ROM’lar göz atmanızı öneririz. 

paranoidandroid.co

aokp.co/devices

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.