Parmak izi okuyan akıllı telefonlar - Page 1

Huawei Ascend Mate 7 : Huawei Ascend Mate 7, 2014 yılından itibaren Türkiye’de resmi yollarla satışta. Mate 7 modelinin en büyük farkı, daha önce HTC’de de gördüğümüz gibi parmak izi okuma sensörünün cihazın arkasında yer alması. Ascend Mate 7, donanımsal özelliklerinin Galaxy Note 3’e benzemesiyle dikakt çekiyor.

Parmak izi okuyan akıllı telefonlar - Page 2

Samsung Galaxy S6 / Galaxy S6 Edge : Samsung, Galaxy S5 modeliyle parmak izi okuma teknolojisine yer vermişti. Ancak Android’in kendi yapısı sebebiyle bu teknoloji üçüncü parti uygulamaların çoğunda kullanılamıyor. Zaten Samsung’da bunun farkında ve özellikle S6 Edge modelini kıvrımlı ekranıyla ön plana çıkarıyor

Parmak izi okuyan akıllı telefonlar - Page 3

Apple iPhone 6 / iPhone 6 Plus : 2014 yılının sonbaharında duyurulan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, Apple platformundaki Touch ID adı verilen parmak izi okuma teknolojisini kullanıyor. Apple tarafının buradaki en büyük avantajı üçüncü parti uygulamalara parmak izi okuma teknolojisine erişim izni vermesi.

Parmak izi okuyan akıllı telefonlar - Page 4

Samsung Galaxy S5 : Samsung’un parmak izi okuma teknolojisine ilk kez yer verdiği akıllı telefon olan Galaxy S5 modeli ülkemizde oldukça popüler oldu ve önemli satış rakamlarına ulaştı. Ancak Android’in kendi iç yapısı sebebiyle bu sensörün kullanılma alanı oldukça kısıtlı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.