Mobil

Patent savaşında son durum!

Mobil dünyasında yaşanan patent savaşında, Samsung geri adım atarak herkesi şaşırttı.


Geçtiğimiz günlerde yaşanan patent savaşında Apple, Samsung' a dava açarak bazı ürünlerinin piyasadan kaldırılmasını talep etmişti. Herkes Samsung' dan daha ciddi bir atak beklerken, tam tersi oldu ve Samsung geri adım atmayı tercih etti.

Bloomberg' in haberine göre; Samsung Perşembe günü Apple' a açtığı patent davasını geri aldı. Samsung' un iddanamesinde, iPhone ve iPad' de Samsung' un patentini elinde bulundurduğu bazı özelliklerin kullanıldığını belirtmiş ve Ameraki' da dava açmıştı.

Samsung' un geri adım atmısındaki amacın, daha önceden açtığı patent davalarına daha iyi odaklanabilmek olduğu gösteriliyor. Konu hakkında yorum yapan Samsung' un konuşmacısı Nam Ki Yung, ürünlerini savunmaya ve korumaya devam edeceklerini açıkladı.

Bu patent kavgasının sonu nereye gider bilinmez ama, bir anlaşma yapmaları iki tarafında yararına olacaktır. Yoksa bu durumdan karlı çıkan diğer mobil şirketleri olacak gibi gözüküyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.