Mobil

Patlayan Galaxy S6 Edge komodini yaktı

Samsung Galaxy S6 Edge kullanıcısı uyurken patladı ve komodini de yaktı.


Samsung’un son zamanlarda Galaxy Note 7 fiyaskosu ile başı dertteydi.  Ancak şirketin sıkıntısı sadece Galaxy Note 7 ile sınırlı değil. Ara sıra diğer Galaxy amiral gemisi modelleri ile ilgili de patlama ve yanma haberleri geliyor. Yeni gelen yanma haberi Galaxy S6 Edge hakkında oldu.

Galaxy Note 7 üretim sorunlarından dolayı patlarken, diğer modeller genelde, düşük kaliteli şarj cihazlarının kullanımı ve diğer nedenlerden kaynaklanıyor.

ReturnThroughAether ismiyle bir Reddit kullanıcısı, Galaxy S6 Edge’in yanmış fotoğrafını yayınladı. Telefon kapalı olarak bir komodinin üzerinde duruyordu ve kullanıcı uyandığında cihazı kömürleşmiş şekilde buldu. Yanan cihaz komodini de yakmıştı. Kullanıcının bir gün önce Afrika gezisinde çektiği fotoğraflar da kül oldu. Bu nedenle bulut depolamanın önemi bir kez daha anlaşılıyor.

ReturnThroughAether, Samsung ve operatörle konuştuğunu bildirdi ancak bir yedek cihaz veya herhangi bir tazminat gönderilip, gönderilmeyeceğini söylemedi (belki de işlem devam ediyor).Kullanıcı, bu olaydan önce telefonun aşırı ısınma gibi herhangi bir sorun göstermediğini söylüyor.

Elbette, olayla ilgili birçok sebep olabilir. Yıllar geçtikçe, çeşitli markalardan birçok farklı telefonun patlama yaşadığını görüyoruz. Ancak Samsung'un şu anda konuyla ilgili adı çıkmış durumda ve bu yüzden gelen bu haberlerin kesinlikle daha fazla ağırlığı üzerinde oluyor.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda yanan Galaxy S6 Edge'in görsellerini inceleyebilirsiniz.

1482327942_charred-galaxy-s6-edge.jpg
1482327959_charred-galaxy-s6-edge-1.jpg
1482327971_charred-galaxy-s6-edge-2.jpg
1482327985_charred-galaxy-s6-edge-3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.