Mobil

Patlayan iPhone 6, çiftlik evini kül etti!

Patlayan iPhone 6, bir çiftlik evinin yanmasına neden oldu ve mağdurlar, Apple'dan 600 bin dolar talep ediyor.

iPhone 6 yangın çıkardı

iPhone 6’nın çiftlik evlerinin yaktığını ve işlerinden olduğunu iddia eden bir çift,  sigortasız kayıplarından dolayı Apple’dan 600.000 dolar ödeme talep ediyor.

 Cathy ve Ian Finley, Ekim 2016’da çıkan yangın sonrasında, çocuk kampları ve sürdürülebilir tarım turlar için kullandıkları çiftliklerini kapatmak zorunda kaldı. Yangının nedeni tamamen net olmasa da, itfaiyeciler olay anında oturma odasında şarj olan iPhone 6'yı suçladı. Yetkililer cihazın aşırı ısınma nedeniyle sandalyeyi ateşe verdiğini ve sonunda odaya ve daha sonra da evin tamamına yayıldığını söyledi.

Patlayan iPhone 6, çiftlik evini kül etti! - Resim : 1

Apple telefonu incelemek istiyor

İş zaten sigortalıydı ve çiftin olayı takiben 600.000 dolarlık ödemesi vardı, ancak tüm masraflar karşılanmadı. Şimdi de çift, çiftliklerini Apple'ın telefonunun ateşe verdiği için şirketin, sigortasız kayıplarla 600.000 dolar ödemesini istiyorlar.

Patlayan iPhone 6, çiftlik evini kül etti! - Resim : 2

Apple bu davayla ilgili bir bildiri yayınlamasa da çift, şirketin sigorta şirketi ile daha önce çalışmakta olduğunu ancak müzakerelerin çok yavaş ilerlediğini söyledi. Apple, telefonu incelemek istiyor ancak,  önceden özel bir adli tıp firması tarafından daha derin bir analiz gerçekleştirildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.