Mobil

Patlayan Nokia telefon genç kızı öldürdü

Şarjdayken patlayan Nokia telefon, Hindistan'da bir genç kızın ölümüne sebep oldu.

Patlayan Nokia telefon ölüme sebep oldu

Hindistan'da yaşanan bir olayda  18 yaşındakiUma Oram patlayan Nokia telefon yüzünden hayatını kaybetti. Bir akrabasıyla Nokia 5233 telefonuyla bir akrabasıyla konuşan Oram konuşmanın ortasındaiken cihazını şarj etmek için bir prize taktı. Ancak, telefon şarjdayken patladı ve genç kızın ölümüne sebep oldu.

Yayınlanan raporda, patlayan telefonun genç kızın eline, bacağına ve göğsüne zarar vererek ölümüne sebep oldu. Uma, bulunduğu yerdeki yerel bir hastaneye kaldırıldı ancak, burada hayatını kaybetti.

Patlayan Nokia telefon genç kızı öldürdü - Resim : 1 Ocak 2010'da piyasaya sunulan Nokia 5233, basınca duyarlı direnç teknolojisini kullanan dokunmatik bir akıllı telefon. Telefon halen 2,999 Rupi (180 TL) karşılığında Amazon Hindistan'da satılıyor. 

Mevcut Nokia lisansı HMD Global, ölümlü patlama olayı ile ilgili açıklama yaptı ve bu eski modelin şu andaki Nokia markalarıyla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Nokia artık telefon üretmediğinden ve eski modellerini desteklemediğinden, kızın ölümünden tam olarak kimin sorumlu tutulacağı net değil.

Patlayan Nokia telefon genç kızı öldürdü - Resim : 2

Polis bir soruşturma başlattı ve kurbanın bedeni, Kheriakani ilçesindeki Tıbbi Muayenehanenin yaptığı bir otopsiden geçiyor. 

Yorumlar
Gereksiz
Öncelikle her cihazı kendi şarj cihazı ile şarj edin neden? Hızlı şarj cihazları global olarak şimdi genelde her cihaz 5v 200-300amper Ancak hızlı şarj aletleri 5v ile 9v çıkış aralığı ve 2.5amper ve 9v 2amper sabit bir batarya 5v 2amper dir sen ona 9v aralığı kadar güç veren bir cihazı takarsan patlar yani hemen değil ama Birgün patlar Mesela pc usb portlari baZıları 3volt bazıları 5volt güç çıkışı vardır her zaman düşük voltaj ile şarj edin geç olsun ama sağlam olsun
Cevapla
Gereksiz
2010 yılında üretilen bir cihaz bu zamana kadar patlamadan çalışmış helal olsun şimdi Apple x modeli patlıyor düşünün artık..nokia candır hala 2 adet 5800 var ve taş gibi orijinal bataryası var üzerinde patlar mı? Hayır neden herşeyi orjinal şarj cihazı dâhil..Onu patlatan hızlı şarj Kaç kişi cihazı taktığı şarj cihazının özelliğine çıkış gücüne bakıyor?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.