Mobil

Patlayan telefon çocuğu gözünden ve parmağından etti!

12 yaşındaki kız çocuğu, patlayan telefon nedeniyle hem gözünü hem el parmağını kaybetti.


Çin'de 12 yaşındaki bir çocuk, şarj olurken telefonunun patlaması sonrasında sağ gözünü ve sağ elindeki işaret parmağını kaybetti. Guangxi eyaletindeki Meng Jisu adlı çocuk, cihaza ulaşmak için elini uzattığında, telefonu şarj ediyordu. Patlama, sağ elindeki işaret parmağını kopardı ve ablası onu kanlar içinde bulup ambulans çağırdığında bilinçsiz olarak yerde yatıyordu.

Çocuk daha sonra beş saatlik bir ameliyat geçirdi ve doktorlar saplanan parçaları yüzünden ve göğüs bölgesinden çıkardı. Keskin plastik parçalar doğrudan sağ gözüne saplandığından, 12 yaşındaki kız çocuğu kısmen kör kaldı.

Parmak, hastaneye götürülmediği için çocuğun sağ eline tekrar bağlanamadı, fakat götürülseydi de, doktorlar ciddi yaralanmalar yüzünden bunu yapmanın imkânsız olacağını söyledi.

Patlayan ve bu yaralanmalara neden olan cihaza gelince, bu bir akıllı telefon değil. Çin'de yapılan tipik bir telefon. Buna Hua Tang VT-V59 deniyor ve görünüşe göre o çocuğun uğradığı yaralanmalara rağmen patlama sınırlı hasara neden oldu.

Çin medyası tarafından yayınlanan fotoğraflar ekranı parçalara bölünmüş halde gösteriyor ancak sonuç kesinlikle umduğunuz kadar dramatik görünmüyor. 12 yaşındaki bir çocuk parmağını ve gözünü kaybetti.

Çocuğun annesine göre telefon iki yıl önce satın alındı, ancak başka ayrıntı bilinmiyor. Telefonu üreten şirket henüz bir açıklama sunmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.