Mobil

Patron çıldırdı: 3 dakikada yüzde 33 şarj

Telefon üreticisi realme tarafından geliştirilen yeni bir hızlı şarj teknolojisi 3 dakikada yüzde 33 oranında şarj vaad ediyor.


realme, 125W desteği sunan ve UltraDART adını verdiği yeni bir şarj teknolojisini hayata geçiriyor. Bu sayede akıllı telefonlar sadece 3 dakikada yüzde 33 şarj seviyesine ulaşacak. 5G destekli telefonlar için geliştirilen yeni teknoloji, kullanıcıları telefonlarını şarj etmek için uzun molalar vermek zorunda bırakmamak, pil ömrü hakkındaki endişelerini ortadan kaldırmak için akıllı telefonları 3 dakika içinde tekrar hayata döndürme teknolojisini optimize etmeye dikkat ediyor.

Patron çıldırdı: 3 dakikada yüzde 33 şarj

125W UltraDART ile, 4000mAh pil ömrüne sahip bir 5G akıllı telefon, sadece 3 dakikada yüzde 33 civarında şarj edilebiliyor. Yüzde 33 şarj da, 5G akıllı telefonun gün içinde saatlerce pil endişesi duymadan kullanılabilmesini sağlıyor. Önümüzdeki dönemde ticarileştirme ve güvenlik hususlarının sağlanması ile birlikte realme, telefonların sadece 20 dakika içinde tamamen şarj olmasını sağlayacak. Akıllı telefon sıcaklığını özellikle 40°'nin altında kontrol eden realme, en hızlı şarjı sağlamak yerine şarj hızını akıllı ve güvenli bir şekilde kontrol etmek istiyor. Sıcaklık kontrolü ile önümüzdeki dönemde sadece 13 dakikada yüzde 100 şarj mümkün hale gelecek.

Şimdilik geliştirme aşamasında olan bu teknolojinin önümüzdeki yıllarda piyasaya çıkacak cep telefonlarında kullanılacağı da açıklandı.

Yorumlar
Fatih
Teknolojiyi yapan realme koyduğunuz resim iphone sebep.
Cevapla
Okan
Sıfır vizyon...
Gamer
Patlayacaksiniz be teknoloji bunu desteklesede hazır değil patlamasa bile bu hizlarda max 2 ayda bi batarya değişimi yapilmasi lazim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.