Periscope ve Meerkat'a rakip Türk yapımı uygulama: Butterfly TV

Türk yapımı canlı yayın yapma uygulaması Butterfly TV, Periscope ve Meerkat'e rakip olacağa benziyor.

Periscope ve Meerkat'a rakip Türk yapımı uygulama: Butterfly TV

Son haftalarda adından en çok söz ettiren Android uygulamalarından biri hiç şüphesiz Twitter üzerinden canlı yayın yapmanızı sağlayan Periscope oldu. Geçtiğimiz gün Android versiyonu yayınlanan uygulama gelişiyle birlikte sorunlarıda beraberinde getirmişti. Hal böyle olunca Periscope'ta canlı yayın yapamayan kullanıcılara bu uygulamaya alternatif olan Butterfly TV adlı Türk yapımı uygulamayı sizlere tavsiye etmek istedik.

1432817460_img20150528154148.jpg

Butterfly TV uygulaması Periscope ve Meerkat’a rakip olacak niteliklere sahip ancak henüz birçok kullanıcı tarafından bilinmemekte.  olarak Türk geliştiricilere daha önceleri olduğu gibi verdiğimiz desteği bu uygulama içinde hiçbir maddi kazancımız olmadan kullanıcılara duyurmayı hedef edindik. Amacamız, yabancı geliştiricilerin cirit attığı mobil platformlarda Türk geliştiricilerine de bu noktada katkı sağlamak.

1432817474_img20150528154057.jpg

Dilerseniz Butterfly TV uygulaması ile neler yapabileceğiniz aşamasına geçelim. Butterfly TV arkadaşlarınıza ve sosyal medyada bulunduğunuz o anı anlık olarak paylaşmanıza imkan veriyor. Google+, Facebook,Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde canlı yayın yapmanıza imkan sunan uygulama ayrıca rakiplerine göre daha fazla özelliğe sahip. Örnek vermek gerekirse Butterfly TV, drone ve GoPro’larla çektiğiniz videoları eş zamanlı olarak yayınlayabilmenize olanak tanıyor.

1432817488_img20150528154243.jpg

Ayrıca uygulamanın karmaşık olmayan ve sade bir arayüze sahip olmasının yanında Türkçe dil desteğinin de olması uygulamayı kullanıcılar için daha kullanışlı hale getiriyor. Periscope uygulamasının final sürümü olduğu halde son günlerde sorunlarla boğuşmasını, halen beta aşamasında olan ve sorunsuz çalışan Butterfly TV uygulamasının bir fırsata dönüştürebileceğine inanıyorum.

Şimdilik Android işletim sistemini destekleyen Butterfly uygulamasını buradan indirerek denemenizi tavsiye ederim.