Bu incelememize konuk olan ürün, Philips'in Fidelio isimli kulaklık modeli. İlk bakışta tasarımı ve kutu içeriğiyle dikkat çeken ürün, acaba performans olarak nasıl bir çizgi izliyor...

Fidelio'nun güzel bir kutu tasarımı var. Kitap gibi adeta. Mıknatıslı mekanizmasını yana çekip açtığınızda ise, bölmelerinde saklanan kulaklık, kulaklık başlıkları, kitapçık ve ufak taşıma kabıyla karşılaşıyorsunuz. Ürünlerin tasarımında genel olarak beyaz ve krem rengi tonları kullanılmış, bu sebeble bende bir retro hissiyatı yarattığını söyleyebilirim

Philips Fidelio, 1 metreyi aşkın kablo uzunluğuna sahip. Kablo dairesel değil, çizgisel olarak tasarlanmış ve bu çizginin bir tarafı krem rengi, diğer tarafı da beyaz renkte. 3.5mm'lik giriş kısmında kablo ucunun kırılmamasına yönelik hazırlanmış sağlam bölge dikkat çekiyor. Kulaklıklara doğru yol alırken, boyun kısmınıza denk gelecek noktada kabloları birleştiren bir mandal ve mikrofonla birlikte kısayol tuşlarını görüyoruz.

Kulak içi olarak tasarlanan hoparlörlerin gövdeleri güzel tasarımlara sahip. Yarı kapalı arka mimarı kullanıldığı için daha fazla bass genişliğinin sağlandığı ve ses sızıntısının en aza indirgendiği söylüyor geliştiriciler. Dış kısımda Fidelio logosu ve hoparlör gibi bir görsel tasarım kullanılmış. İç kısımda ise, altın renkli kaplamanın ortasında yer alıyor başlıklar. Buradaki silikon başlıklara da dikkat çekmek gerekiyor. Eğer kulak yapınıza uymadığını düşünüyorsanız, kutunun içinde yer alan yedek başlıklarla değişimler yaparak en rahat olanını bulabiliyorsunuz. Ayrıca, silikon başlıkların yanında köpük başlıklar da bulunuyor ve gürültü yalıtımı konusunda size çözüm sunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.