Mobil

Pixel 2 XL'de yeni bir sorun patlak verdi!

Google'ın başı Pixel 2 XL'in yeni sorunu ile ağrıyacak gibi görünüyor. Sorunların ardı arkası kesilmediği Pixel 2 XL'de şimdi de şarj sorunu ortaya çıktı.


Google, geçtiğimiz yıl Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerini tanıtmış ve sunduğu özellikler ile büyük beğeni toplamıştı. Tasarımsal açıdan yetersiz olan Pixel 2 modelleri, çıkışında ilginç sorunlar yaşamıştı.

Bazı Pixel 2 sahipleri telefonun kutusundan Android işletim sistemi ile çıkmadığını dile getirmiş ve daha sonra da mikrafon, kamera ve ekran yanması sorunları patlak vermişti.

Bugün de Pixel 2 XL'in sorunlarına bir yenisi daha eklendi. Hızlı şarj desteğine sahip olan Pixel 2 XL, düşük sıcaklıkta 4W'tan daha az şarj oluyor. Telefonun 4W'tan daha az şarj olması, hızlı şarjın devreye tam anlamıyla girmediğini gösteriyor.

Pixel 2 XL'in sıcaklığı 20 derecenin altına düştüğünde maksimum şarj hızının 18W'tan 10W'a düşmesi gerekiyor. Ancak 10W'tan 4W'ta düşmesi kabul edilemez bir durum olarak gösteriliyor.

Şimdilik Google cephesinden konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Ancak böyle bir sorun varsa muhtemelen güncelleme ile düzeltilebilir. Bakalım yazılım devi Google, bu yıl tanıtacağı Pixel 3 modellerinde bu tip sorunların ortaya çıkmaması için ne yapacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.