Mobil

Pixel 7a’nın hem tasarımı hem de özellikleri sızdırıldı

Google’ın önümüzdeki yıl piyasaya sürmek istediği yeni akıllı telefon modeli Pixel 7a, hem tasarım hem de özellik sızıntılarıyla gündeme geldi.

Pixel 7a’nın hem tasarımı hem de özellikleri sızdırıldı

Amerikalı teknoloji devi Google, uzun bir süredir akıllı telefon pazarında başarıya ulaşabilmek için çabalıyor. İlk olarak Motorola’yı satın alarak şansını deneyen daha sonra yoluna Nexus markasıyla devam eden teknoloji devi, yıllardır hasret kaldığı başarıya sonunda Pixel modelleri ile ulaştı diyebiliriz. Özellikle Pixel 7 serisiyle gayet olumlu geri bildirimler alan şirket, önümüzdeki yılın ilk yarısı içerisinde seriye uygun fiyatlı bir model daha ekleyecek.

Tıpkı bir önceki seri olan Pixel 6’da gördüğümüz gibi, 7 serisi de “a” olarak isimlendirilmiş üyesine kavuşmak için gün sayıyor. Bugüne kadar gelen sızıntılardan 2023 yılının Mayıs ayında düzenlenmesi beklenen I/O Geliştirici Konferansı’nda karşımıza çıkacağı düşünülen Pixel 7a, ünlü duyumcu @OnLeaks’in radarından kaçamadı.

Pixel 7a’nın hem tasarımı hem de özellikleri sızdırıldı

Paylaşılan görsele baktığımız zaman, Pixel 7a’nın tasarım olarak Pixel 7’den pek de değişik bir tarafının olmadığını söyleyebiliriz. Yalnızca arka kameranın bulunduğu dikdörtgen alan, Pixel 7 modellerine göre biraz daha kalınlaşmış o kadar. Ancak Pixel 7a asıl güncellemeleri özelliklerinde yapacak.

Selefi 6a’nın çok daha gelişmiş bir versiyonu olması beklenen Pixel 7a, gücünü Tensor G2’den alacak. Pixel 6a’da bulunan 60Hz ekran yenileme hızını 90Hz’e çıkaran Pixel 7a, diğer gelişmiş özellikleriyle birlikte 2023 yılına damgasını vurabilecek bir telefon olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.