DxOMark sitesinin yaptığı karşılaştırmaya göre en kusursuz kamera deneyimi sunan Galaxy S6 Edge Plus gerçek şartlarda mükemmele yakın sonuçlara imza atıyor. 1.12 mikron piksel boyutu ve 16 megapiksel IMX240 RS sensör kullanan Galaxy S6 Edge Plus'ın özel çekim modları sayesinde farklı bir kullanıcı deneyimi sunduğunu belirtelim.

LG'nin yeni nesil amiral gemisi V10 ile çok şey söyledik ve açıkçası telefonu çok da fazla eleştirdik. Pili, ikinci ekranı, önde yer alan ikinci kamerası hatta ağırlığı konusunda bile V10'u eleştirdik ama eleştiremeyeceğimiz yanlarından birisi V10'un kamera donanımı.LG, G4 ile birlikte mobil pazarda sadece Vivo Xshot da kullanılan f/1,8 diyafram aralığına geçiş yapan ve bu noktada kimseleri yanına yaklaştırmayan LG, V10'da da bu değeri korumayı biliyor. 16 megapiksel değerinde Sony IMX234 RS kamer sensörü kullanılan V10 rakibi Samsung gibi 1,12 mikron piksel büyüklüğüne sahip.

Sony'nin yeni nesil amiral gemisi Xperia Z5, DxOMark internet sitesinin yaptığı değerlendirmeye göre kamera tarafında Galaxy S6 Edge Plus ile birlikte Android ekosisteminin en tepesinde yer alan 2 telefondan birisi.
Bir türlü çözemediğimiz kamera sensörlerinden birini kullanan Sony'nin kendi telefonu için özelleştirilmiş 23 megapiksel bir kamera sensör kullandığını düşünüyoruz. Rakiplerine göre daha fazla piksel büyüklüğü sunan Sony'nin 1,18 mikron değeri sayesinde ışığı rakiplerine göre daha kaliteli bir şekilde topladığı da ortadaki gerçeklerden bir diğeri.

Geçtiğimiz günlerde kendi adıma sipariş verdiğim OnePlus 2 en iyi kameralı telefonlar listemizde yer alan başka bir telefon. Oppo'nun bir iştiraki olan OnePlus geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu OnePlus One ile bilinen tüm gerçeklerin bir yalan haline dönüşmesini sağlamıştı. Büyük üreticilerin amiral gemisi modelleri ile aynı özellikleri tam yarı paraya sunması ve davetiye yoluyla satılmasından dolayı OnePlus One efsane bir ürün haline geldi.
Bizim de teknolojioku.com olarak geniş inceleme ve değerlendirmesini yaptığımız OnePlus One'ın devam telefonu OnePlus 2'de en az ilk nesil kadar kamera tarafında iddialı bir ürün.

13 megapiksel değerinde OmniVision OV13860 kamera sensörü kullanan OnePlus 2'nin rakiplerine göre en önemli farkı ise 1,335 mikron büyüklüğe sahip piksel boyutlarıdır. f/2.0 diyafram aralığına sahip olan OnePlus 2'nin özellikle gece/düşük ışık performansının oldukça başarılı olduğunun da altını çizelim. Çift led flaş ve lazer odaklamaya sahip olan OnePlus 2 tarafıma ulaştığında detaylı testlerini teknolojioku.com farkıyla sizlerle paylaşacağız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.