Mobil

PlayBook kullanıcıları hayal kırıklığına uğradı

Uzun bir süredir BlackBerry 10 güncellemesi bekleyen tablet kullanıcıları için üzücü haber şirket CEO'sundan geldi.


Ocak ayında resmi tanıtımı gerçekleşen BlackBerry 10 işletim sistemi ilk olarak Z1O ve Q10 adlı modellerde yer bulurken, şirket CEO’su Thorsten Heins etkinlik esnasında BB10 güncellemesinin şirketin PlayBook adlı tabletine de sunulacağının altını çizmişti. Aradan yaklaşık altı aylık bir süre geçti, işletim sistemi için bazı güncellemeler yayınlanırken, PlayBook tablet kullanıcıları hala güncellemeye kavuşmuş değil.

1372543263_thorstenheinsblackberry100.jpg

BlackBerry’nin geride kalan çeyrekte sergilemiş olduğu mali tabloyu gözler önüne seren Heins, PlayBook kullanıcılarını üzen bir açıklama yaptı. Tablete sunulacak BB10 güncellemesinin test edildiği ancak tatmin edici seviyede bir performans elde edilemediği gerekçesiyle güncellemeden vazgeçildiği belirtildi. Şirketin güncelleme noktasında çark etmesi birçok PlayBook kullanıcında hayal kırıklığı yarattı.

Halihazırda tablet üretiminde rakiplerinin bir hayli gerisinde kalan BlackBerry’de CEO görevini yürüten Thorsten Heins’in tablet platformuna sıcak bakmaması ve tabletin 5 yıl içerisinde piyasadan yok olacağı açıklamaları, şirketin tablete olan bakış açısını net bir şekilde ortaya koymaktadır.  

Yorumlar
misafir
bu adam blackberry i batirir bu kafayla.
Cevapla
irfan
tabletlerin geleceğini beş yıl ön gören adamdan güncelleme mi beklenir sakin ucuz diye BlackBerry playbook tabletlere bulaşmayın arkadaşlar. ..
Cevapla
Misafir
simdi kaliteli tabletler 3 yil daha guncelleme alir. nasil 5 yila bitiyormus
Cevapla
Misafir
bb bu adamı işten atıp yerine beni alabilir. tablet platformu yok olmayacak.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.