Poco, Poco Pad ile tablet pazarına çok iddialı bir giriş yapamanın peşinde

Poco, yeni tableti Poco Pad ile tablet pazarına iddialı bir giriş yapıyor. Peki bu yeni cihaz hangi özellikleri sunuyor?

Poco, Poco Pad ile tablet pazarına çok iddialı bir giriş yapamanın peşinde

Xiaomi'nin alt markası Poco, ilk tabletini tanıttı: Poco Pad. Özgün özelliklerle öne çıkmasa da, Poco Pad hem eğlence hem de iş için orta sınıf bir seçenek olarak konumlanıyor. İşte Poco Pad'in özellikleri ve detayları.

Poco Pad'in en dikkat çekici özelliklerinden biri 12.1 inçlik 120Hz LCD ekranı. 2.5K çözünürlük ve 68 milyar renk desteği sunan bu ekran, 600 nit maksimum parlaklık ve düşük parlaklık seviyelerinde titreşimsiz görseller için DC karartma özelliği sunuyor. Ekran 16:10 en-boy oranına sahip ve bu, hem eğlence tüketimi hem de verimlilik görevleri için ideal. Eğlence özellikleri arasında Dolby Atmos ve Dolby Vision destekli dört hoparlör bulunuyor, bu da video akışı deneyimini geliştiriyor.

Tasarım açısından Poco Pad, 7.52 mm inceliğinde ve 571 gram ağırlığında şık bir metal gövdeye sahip. Gri ve Mavi olmak üzere iki renk seçeneği ile sunuluyor. Pil ömrü de tabletin öne çıkan özelliklerinden biri. Poco, 10.000mAh pilin kesintisiz 16 saat video oynatma süresi sunduğunu iddia ediyor. Ayrıca, 33W hızlı şarj desteğiyle, 15 dakikalık şarjın 26 saatlik müzik dinleme süresi sağladığını da belirtiyor.

İşlemci tarafında, Poco Pad Snapdragon 7s Gen 2 SoC ile donatılmış. 8GB RAM ile desteklenen bu işlemci, 256GB depolama alanı sunuyor ve bu alan, 1.5TB'a kadar microSD kart desteği ile genişletilebiliyor. Yazılım olarak Xiaomi’nin HyperOS işletim sistemi kullanılıyor. Bu sistem, uyumlu HyperOS telefonlarla entegrasyon özellikleri sunuyor. Kullanıcılar, telefon ekranlarını tablete yansıtabilir, cihazlar arasında içerik sürükleyip bırakabilir ve panoyu paylaşabilir. Ayrıca, tek dokunuşla telefon bağlama özelliği de mevcut.

Poco, tabletin işlevselliğini artırmak için birkaç aksesuar da sunuyor. Temel koruma için Poco Pad Kılıfı, verimliliği artırmak için Poco Pad Klavyesi ve not alma ve çizim için Poco Akıllı Kalemi mevcut. Poco Pad, bugünden itibaren 300$ başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu. Lansman promosyonu sona erdikten sonra normal fiyatı 330$ olacak. Poco Pad Klavyesi 80$, Poco Akıllı Kalem 60$ ve temel kılıf 20$ olarak fiyatlandırılmıştır. Cihazın ülkemize ne zaman geleceği ve fiyatının hangi seviyede olacağı ise şimdilik belirsiz.