Poco Türkiye'deki popüler modelinin daha ucuz versiyonunu satışa sunuyor

Çeşitli sertifikasyonlar, Poco M6'nın yakında 4G seçeneği ile piyasaya sürüleceğini öne sürüyor.

Poco Türkiye'deki popüler modelinin daha ucuz versiyonunu satışa sunuyor

Xiaomi, POCO M6 4G modelini küresel pazara sunmaya hazırlanıyor. Bu gelişme, şirketin POCO M6 5G modelini piyasaya sürmesinin ardından geldi. ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) ve Tayland Ulusal Yayın ve Telekomünikasyon Komisyonu (NBTC) gibi düzenleyici kurumların onayları, yeni POCO serisinin yolda olduğunu işaret ediyor. Şu anki modeller arasında Xiaomi POCO M6 Pro 4G ve POCO M6 Pro 5G bulunuyor.

FCC kayıtlarına göre, Xiaomi POCO M6 4G farklı bir ad altında listelenmiş. NBTC ise bu modeli POCO M6 olarak adlandırmış ve 4G LTE bağlantısını desteklediğini belirtmiş. Bu bilgiler ışığında, Xiaomi'nin bu cihazı POCO M6 4G olarak satışa sunacağı anlaşılıyor. Daha önce 5G versiyonu piyasaya sürüldüğü için bu isimlendirme kullanılıyor.

Poco Türkiye'deki popüler modelinin daha ucuz versiyonunu satışa sunuyor

Xiaomi POCO M6 4G, FCC web sitesinde 2404APC5FG olarak referans gösteriliyor. İsimdeki 'G' harfi, cihazın küresel pazarda satılacağını doğruluyor. Akıllı telefon, HyperOS işletim sistemini kullanacak ve FCC belgelerine göre 4930mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Ayrıca 33W kablolı şarj desteği sunacak ama tahminlere göre cihaz, 4,930mAh'ten biraz daha yüksek bir batarya ile gelebilir.

Xiaomi POCO M6 4G'nin doğrudan öncüsü neredeyse iki yıl önce piyasaya sürülmüştü. Bu nedenle Xiaomi'nin bu modeli hemen piyasaya sürüp sürmeyeceği net değil. Xiaomi'den, ürünün piyasaya sürülmesinden önce POCO M6 4G hakkında daha fazla bilgi bekleniyor.