POCO X5’in en önemli özelliği netlik kazandı

Uygun fiyatlı oyun telefonu almak isteyenlerin merakla bekledikleri POCO X5 modelinden ilk bilgiler gelmeye başladı.

POCO X5’in en önemli özelliği netlik kazandı

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markalarından biri olan ve özellikle de bütçe dostu akıllı telefon modelleriyle piyasada önemli bir konuma sahip olan POCO, X serisi altında satışa sunduğu oyunculara yönelik akıllı telefon modelleriyle de beğenileri topluyor. Bununla birlikte şirketin son modeli olan POCO X4 Pro 5G, selefine göre gerileyen donanım seviyesi yüzünden eleştirilerin hedefi olmuş ve Xiaomi böyle bir hamle yaptığına yapacağına pişman olmuştu.

Bununla birlikte bugün ilk sızıntıları gelmeye başlayan POCO X5’in yeniden güçlendirilmiş bir cihaz olarak karşımıza çıkacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Buna göre yeni cihaz, gücünü Snapdragon 778+ yonga setinden alacak. Bilindiği üzere bu yonga seti, orta segment akıllı telefonlarda son derece başarılı işlere imza atıyor. Ancak Çinli şirketin, bu yonga setini hangi dahili depolama alanı ve bellekle destekleyeceği konusunda şimdilik bir malumat bulunmuyor.

POCO X5’in en önemli özelliği netlik kazandı

Benzer şekilde telefonun kamera veya batarya detayları hakkında da şimdilik sızdırılmış herhangi bir teknik özellik mevcut değil. Ancak cihazın yıl sonuna doğru resmen tanıtılarak satışa sunulacağı düşünüldüğünde, önümüzdeki günlerde POCO X5 ile alakalı pek çok yeni detaya vakıf olacağımızı söyleyebiliriz.

Tabi burada en önemli soru POCO X5 ne kadar olacak sorusudur. Her ne kadar henüz teknik özellikleri bile tam olarak bilinmeyen bir telefonun fiyatı konusunda tahminde bulunmak doğru olmasa da, serinin önceki modelleri göz önüne alındığında yeni modelin de 300 dolar civarı bir fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz.