POCO X6 Pro 5G, kutudan çıktığı gibi HyperOS ile geliyor

POCO'nun yeni modeli X6 Pro 5G'nin kutudan HyperOS işletim sistemiyle çıkacağı doğrulandı. Bu işletim sistemi, kullanıcı deneyimini iyileştirecek özellikler sunuyor.

POCO X6 Pro 5G, kutudan çıktığı gibi HyperOS ile geliyor

POCO, 11 Ocak'ta Hindistan'da X6 serisi ve M6 Pro 4G akıllı telefonlarını duyuracağını resmen onayladı. Xiaomi'nin alt markası, gelecek haftaki lansman etkinliğine kadar bu yeni ürünlerin önemli özelliklerini ve özelliklerini tanıtmaya başladı. Şimdi ise POCO, X6 Pro 5G'nin yazılım detaylarını doğruladı.

POCO, X6 Pro 5G'nin kutudan çıkarken HyperOS ile geleceğini resmi X (eski adıyla Twitter) hesabından duyurdu. Bu, Xiaomi'nin MIUI'yi değiştirerek getirdiği yeni kullanıcı arayüzü olan HyperOS ile Hindistan'da piyasaya sürülen ilk cihaz olacak. POCO, daha önce doğruladığı üzere POCO F5 için HyperOS güncellemesini hava yoluyla dağıtmaya başladı. Bu dağıtım, Xiaomi'nin amiral gemisi cihazları ve Redmi telefonlarından daha önce başladı.

POCO X6 Pro 5G, kutudan çıktığı gibi HyperOS ile geliyor

Xiaomi, Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi Pad 6'nın yakında HyperOS ile güncellenecek ilk cihazlar olacağını zaten onaylamıştı. Ne yazık ki, Hindistan'da yakın zamanda duyurulan Redmi Note 13 serisi, önceden yüklenmiş MIUI ile geliyor.

POCO X6 Pro 5G'nin MediaTek Dimensity 8300 Ultra işlemci tarafından destekleneceği onaylandı. Cihaz, selefinin tasarımını koruyacak ve arka panelde uzun dikdörtgen bir kamera modülüne sahip olacak. Yakında piyasaya sürülecek olan bu ürün, ısı dağılımı için 5000 mm2 paslanmaz çelik buhar soğutma odası ile geleceği öne sürülüyor.

Cihazın yanlışlıkla Amazon'da sızdırılan listelemesi, 6.7 inçlik LTPS AMOLED ekranın 120Hz yenileme hızı ve 1.5K çözünürlüğe sahip olacağını ortaya koydu. Akıllı telefon, 64MP OIS destekli birincil kamera ile 8MP ultra geniş ve 2MP makro lenslerle birlikte gelecek.