Mobil

POCO Xiaomi'ye rest çekti! Ortalık kızışacak vaziyet alın!

Xiaomi'nin bağımsız markası olan POCO, Çinli deve restini çekti. MIUI 12.5 için POCO ayrı bir sunucu ve indirme sayfası kullanabilir.

POCO Xiaomi'ye rest çekti! Ortalık kızışacak vaziyet alın!

Xiaomi ile POCO geçtiğimiz yıl bağlarını koparmıştı. Ancak et tırnaktan ayrılır mı? misali POCO hala Xiaomi'nin altyapısını kullanmaya devam etmişti. Hatta telefonları bile Xiaomi ve Redmi'nin klonuydu. POCO'nun telefonlarında da MIUI arayüzü kullanılıyordu. Oldukça ilginç bir "bağımsızlık" olan POCO'nun bu olayı çok eleştirilmişti. Ancak şimdi POCO resti çekmek üzere.

Bildiğiniz gibi MIUI 12.5 arayüzü için artık gün sayıyoruz. Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri bu güncellemeyi alacak. Ancak POCO'nun farklı planlarının olduğu XDA sayesinde ortaya çıktı. XDA Developers, POCO'nun MIUI 12.5 için farklı indirme linkleri sunduğunu ve bunların farklı sunucularda yer aldığını ortaya çıkardı.

POCO Xiaomi'ye rest çekti! Ortalık kızışacak vaziyet alın! - Resim : 1

Yani POCO, yavaş yavaş Xiaomi'den yollarını ayırıyor. MIUI 12.5 arayüzü belki de son kez POCO modellerine gelecek. İlerleyen süreçte ise POCO'nun kendi arayüzünü sunması bekleniyor. Ancak POCO'nun bu çalışmalarının ne aşamada olduğu ve ne zaman yeni arayüzün sunulacağı bilinmiyor.

Fiyat/performans telefonları ile ülkemizde de beğenileri toplayan POCO'nun, Xiaomi ile yollarını tamamen ayırması oldukça sevindirici. Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen POCO'nun bu yolculuğunda müşterileri sonuna kadar destekleyecek gibi görünüyor. Kendine has ve sadık bir kitle oluşturmayı başaran POCO'nun gelecek planları bakalım ne yönde olacak?

Yorumlar
Berat
Pubg Mobile 60 FPS gelsin nolur 45 FPS oynuyoruz
Cevapla
Hakan
Poco F1 kullanıyorum hâlâ canavar.
Cevapla
Ersin
Bro sen nasıl editörsün, bu nasıl başlık.Poco yu xiaomi ceosu kurdu zaten istediği saniye fişini çeker.Bşr karar alındıysa da bunu xiaomi ceosu aldı.Poco ekibi maaşını xiaomi sahibinden alıyor kim kime rest çekecek.Tık almak için takla atma boşuna.
Cevapla
Celal suygun
Poco f2 Pro kullanıyorum çok memnunum başarılarını dilerim
Cevapla
Alper
Fanatik mi taraftarıyım ama bende soğudum mi den mi9t kullanıyorum 1,5 yıldan beri ama kamera gerçekten berbat
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.