POCO’nun bütçe dostu telefonunun özellikleri belli oldu

Çinli teknoloji şirketi POCO’nun bir süredir sızıntılara konu olan bütçe dostu modeli POCO C50, özelliklerini ifşa etmiş olabilir.

POCO’nun bütçe dostu telefonunun özellikleri belli oldu

Bütçe dostu telefon denildiğinde artık akla gelen ilk isimler Çinli markalar oluyor. Bir taraftan Oppo çatısı altında faaliyet gösteren OnePlus, Realme, Vivo gibi markalar; diğer taraftan ise Xiaomi’nin alt şirketleri olan Redmi ve POCO gibi şirketler, bu sektörü ele geçirebilmek için yoğun mesai harcarken, akıllı telefon kullanıcılarının merakla beklediği yeni POCO modelinden son bilgiler de geldi.

Bir süredir adı farklı sızıntılarla anılan POCO C50’nin görüldüğü son mecra ise Google Play Console oldu. Bu platformda “snow” kod adıyla görülen telefon, daha önce aynı kod adını Redmi A1+’ın kullanmış olması nedeniyle yeniden markalanan bir cihaz olduğu yönünde söylentilere sebep oldu.

POCO’nun bütçe dostu telefonunun özellikleri belli oldu

Xiaomi’nin sık sık başvurduğu bu satış politikasına göre, Redmi A1+’ın satışa sunulmayacağı pazarlarda POCO C50’nin gönderilmesi düşünülüyor olabilir. Eğer bu teori doğruysa, POCO C50’nin özellikleri de netleşmiş demektir. Bu durumda yeni bütçe dostu modelin 6,52 inç büyüklüğünde ve 1600 x 720 piksel çözünürlüğünde LCD ekranla geleceğini söyleyebiliriz.

Gücünü MediaTek Helio A22 yonga setinden alacak olan telefon, bu işlemci kümesini 3GB RAM + 32GB dahili depolama alanıyla destekleyecek. Arka yüzeyinde 8MP + 0,3MP’den oluşan ikili kamera yapısına sahip olacak telefonun ön yüzeyinde ise 5MP’lik bir lens bulunacak. Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alacak olan telefonun 10W hızlı şarj teknolojisini destekleyeceğini de belirtelim.