POCO’nun yeni akıllı telefonu hakkında söylentiler bitmiyor

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden biri olan Poco’nun yeni akıllı telefon modeli F5 5G hakkında söylentiler bitmiyor.

POCO’nun yeni akıllı telefonu hakkında söylentiler bitmiyor

Poco’nun üst düzey yöneticisi Himansu Tandon, teknoloji editörü Rajiv Makhni ile yaptığı bir Instagram canlı yayınında, yakında piyasaya sürülecek Poco F5 5G akıllı telefonu hakkında önemli ayrıntılar paylaştı. Tandon'a göre, F5 5G, Hindistan'da sunulan bir üst düzey cihaz olacak ve iki farklı renk seçeneği olan Carbon Black ve Snowstorm White ile sunulacak.

F5 5G, 8GB RAM ve 256GB depolama alanıyla temel versiyonuyla piyasaya sürülecek ve ayrıca 12GB RAM seçeneği de mevcut olacak. Arka kısmında, "türbin benzeri" bir tasarımla üçlü kamera kurulumu yer alacak ve ana sensörün 64MP olacağı doğrulandı. Ön tarafta, ekranın üst merkezinde ön kamera için bir delik kesik bulunurken, ekranın %93'lük bir ekran-kasa oranı vardır.

POCO’nun yeni akıllı telefonu hakkında söylentiler bitmiyor

Tandon, F5 5G'nin Snapdragon 7 serisi yonga seti olan bir telefonun bugüne kadarki en yüksek AnTuTu skorunu yaklaşık bir milyon puanla aldığını iddia etti. Ayrıca, 67W hızlı şarj desteği ile 5000mAh batarya olasılığına da işaret etti. F5 5G, kutudan MIUI 13 katmanı ile birlikte Android 13 ile çıkması bekleniyor.

Henüz resmi olarak doğrulanmamış olsa da, raporlar, F5 5G'nin Çin'deki Redmi Note 12 Turbo'nun yeniden markalanmış bir sürümü olabileceğini düşündürüyor. Cihazın Çin versiyonunda, 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro sensör bulunuyor. Özçekimler için ise 16MP ön kamera mevcut. Ekranın, 6.67 inç çapraz ölçüye sahip olması ve Full HD+ çözünürlüğe sahip olması ve 120Hz yenileme hızını desteklemesi bekleniyor.

Ancak, Tandon, Poco F5'te 128GB depolama seçeneğinin olmayabileceğini de belirtti. Bu, cihazı satın almayı düşünenler için bir hayal kırıklığı olabilir. Ayrıca, bu raporlar resmi olarak doğrulanmadı, bu nedenle tüm ayrıntılar kesin olarak garanti edilemez.