POCO’nun yeni amiral gemisi modeli F5 Pro’nun özellikleri sızdırıldı! Şimdi Apple düşünsün!

Akıllı telefon dünyası için önemli markalardan biri olan POCO, yeni amiral gemisi F5 Pro’nun hazırlıklarında sona yaklaştı.

POCO’nun yeni amiral gemisi modeli F5 Pro’nun özellikleri sızdırıldı! Şimdi Apple düşünsün!

Akıllı telefon dünyasının hakimi tabi ki Apple ile Samsung. Bu iki teknoloji devini izleyen isimlerin başında ise Xiaomi ve Oppo geliyor. İlginçtir her iki Çinli teknoloji devi de, sektördeki paylarını arttırabilmek için benzer bir strateji üzerinde ilerliyor. Buna göre fiyat performans odaklı cihaz üretme görevini alt markalarına devreden şirketlerden Xiaomi bunun için Redmi ve POCO’yu tercih ederken, Oppo’da ise bu göre Realme ve Vivo’nun.

İşte Xiaomi’nin alt markası olan ve fiyat performans cihazlarıyla adından bahsettiren POCO, şu sıralar kendini F5 Pro’ya adamış durumda. Yakın zamanda tanıtımının yapılması beklenilen yeni amiral gemisi modeli, IMEI veri tabanında görülerek pek çok önemli özelliğinin ortaya çıkmasına neden oldu. POCO F5 Pro’nun IMEI veri tabanı bilgileriyle bugüne kadar sızdırılan özelliklerini harmanladığımızda, telefonun özelliklerinin neredeyse tamamını öğrenmiş oluyoruz.

POCO’nun yeni amiral gemisi modeli F5 Pro’nun özellikleri sızdırıldı! Şimdi Apple düşünsün!

Buna göre yeni amiral gemisi karşımıza 6,67 inç büyüklüğünde ve 1440 x 3200 piksel çözünürlüğünde OLED panelle çıkacak. Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alması beklenilen telefon bu işlemci kümesini ise 8GB / 12GB / 16GB RAM ve 128GB / 256GB / 512GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleyecek.

Arka yüzeyinde 64MP + 8MP + 2MP’den oluşan 3’lü bir kamera kurulumuna sahip olacağı düşünülen telefonun ön yüzeyinde 16MP’lik tek bir lens bulunacakken, cihazın elektriksel gücünü ise 67W hızlı şarj teknolojisini destekleyen 4.500mAh’lık bataryasından alması bekleniyor.