Poco’nun yeni modeli hakkında artık her şeyi biliyoruz

Çinli akıllı telefon üreticisi ve Xiaomi’nin alt markası Poco’nun yeni akıllı telefon modeli F5 artık tüm özellikleriyle karşımızda.

Poco’nun yeni modeli hakkında artık her şeyi biliyoruz

Uzun zamandır Poco F5'in piyasaya çıkışını bekliyoruz. Markanın Hindistan başkanı, cihazın gelişiyle ilgili ipuçları vermeye başladı. Bugün ise bu telefonun içindeki yonga seti resmi olarak duyuruldu.

Qualcomm Snapdragon India'nın Twitter hesabı, yakında çıkacak olan Poco F5'in Snapdragon 7 Plus Gen 2 yonga seti ile güçlendirileceğini açıkladı. Bu çip, ülkedeki ilk akıllı telefon olacak.

Gelecek olan Poco F5'in altında yatan yonga setini zaten biliyoruz. Aslında, neredeyse her şeyini biliyoruz. Çünkü cihaz, küresel pazarlar için yeniden markalanmış bir Redmi Note 12 Turbo'dur.

Poco’nun yeni modeli hakkında artık her şeyi biliyoruz

Sadece fiyat ve kullanılabilirlik hakkında bilgi sahibi değiliz. Belki de bu detaylar resmi piyasaya çıkışa yaklaştığımız için yakında sızdırılabilir.

Temel özellikler hakkında konuşursak, Poco F5 6,67 inç 12-bit 120Hz OLED ekran, OIS destekli 64MP birincil kamera, çift stereo hoparlör, yan montajlı parmak izi sensörü, Android 13 tabanlı MIUI 14, 5.000mAh pil ve 67W hızlı kablolu şarj ile gelecek.

Hindistan'da telefonun standart olarak 256GB depolama ile geleceği doğrulandı. Müşteriler 8GB ve 12GB RAM seçenekleri arasından seçim yapabilecekler.

Sızıntıya göre, cihaz siyah, beyaz ve mavi renk seçenekleriyle sunulacak. Şu anda, Redmi Note 12 Turbo Harry Potter Sürümü gibi özel bir sürüm olup olmayacağı bilinmiyor.