Mobil

Pokemon Go, Nintendo'ya Milyarlarca Dolar Kaybettirdi!

Pokemon serisinin telif haklarına sahip olmasına rağmen oyunun başarısından faydalanamayan Nintendo, sadece bir günde milyarlarca dolar zarar etti.

Pokemon Go, Nintendo'ya Milyarlarca Dolar Kaybettirdi!

Kullanıma sunulduğu günden beri gündemden düşmeyen Pokemon Go, tüm dünya çapında oynanan bir oyun olduğu için yapımcısına milyonlarca dolar kazandırdı. Ancak Pokemon Go'nun gelirinden memnun olmayanlar da var.

Pokemon serilerinin ve Pokemonların telif hakkına sahip olan Nintendo, oyunun geliştirilmesi için Amerikalı bir şirket olan Niantic ile anlaşmıştı. Bu anlaşmayla birlikte Pokemon Go'dan elde edilen gelirin sadece %32'sini almayı kabul eden Nintendo, Pokemon serisinin neredeyse tümünü Niantic'in kullanımına sunmuş oldu. Kendisine sunulan imkanları sonuna kadar kullanarak Pokemon Go'yu zirveye taşıyan geliştirici şirket, Nintendo'nun milyarlarca dolarlık hisse kaybetmesine neden oldu.

1469437922_best-nintendo-game-xl.jpg

Japon kaynaklar tarafından paylaşılan bir pdf dosyasına göre Nintendo sadece bir günde %18'lik hisse değeri kaybetti, yani 6.7 milyar dolar zarara uğradı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.