Mobil

Pokemon Go oyuncularından bıkan adam, Niantic ve Nintendo'yu dava etti

Pokemon Go oyuncularının sürekli olarak arazisine girdiğini söyleyen bir adam, Pokemon Go'nun yapımcılarını dava etti.

Pokemon Go oyuncularından bıkan adam, Niantic ve Nintendo'yu dava etti

Bazı Pokemon Go oyuncuları, birkaç Pokemon daha yakalayabilmek adına sınır tanımıyorlar ve kişisel mülklere giriyorlar. Arazisi işgal edilen kişilerden birisi olan Jeffrey Marder, bu düşüncesiz oyunculardan dolayı Pokemon Go'nun yapımcı şirketlerine dava açtı.

New Jersey'de yaşayan arazi sahibi, Pokemon Go oyuncularının sürekli olarak arazisine girdiğini ve uyarılarını hiçe saydığını söylüyor. Bu durumdan şikayetçi olan Jeffrey, birçok kişiyi arazisinde yakaladığını ve en az 5 kişinin kapısına gelerek Pokemon yakalayabilmek adına izin istediğini söyledi. Pokemon oyuncularından bıktığını ve arazisinin oyundan kaldırılması gerektiğini belirten arazi sahibi, bunun yapılabilmesi adına oyunun yapımcıları olan Niantic'e ve Nintendo'ya dava açtı.

1470144983_asytsahy.jpg

Jeffrey gibi özel alanlarının işgal edilmesinden şikayetçi olan birçok kişi var. İlerleyen günlerde benzer davaların sayısının artığını görebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.