Mobil

Popüler galeri uygulaması QuickPic satıldı, kullanıcılar kızgın

Google Play Store'un popüler uygulamalarından QuickPic, Çinli Cheetah Mobile tarafından satın alındı.

Popüler galeri uygulaması QuickPic satıldı, kullanıcılar kızgın

İstikrarlı güncellemeleri, basit kullanımı ve pek çok işlevi sayesinde Google Play Store’un en favori uygulamalardan biri olan QuickPic galeri uygulaması Çinli Cheetah Mobile tarafından satın alındı. Satış işlemi görünüşe bakılırsa uygulamayı kullananların pek de hoşuna gitmemiş. Play Store'e konuya ilişkin pek birçok tepki yorumu yapıldı. 

Peki satış işlemi neden tepkiyle karşılandı? Cheetah Mobile tarafından geliştirilen uygulamalarla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Play Store’da onlarca uygulaması bulunan şirket genelde pil ve RAM verimliliği, güvenlik, el feneri tarzı uygulamalarıyla dikkat çekiyor.

1440919342_apresize.png

Akıllı telefonunuzda uygulamalar arasında gezinirken "pilinizi güçlendirin", "telefonun performansını artırın", “telefonunuza virüs bulaşmış olabilir” şeklinde pek çok sinir bozucu ve yararı tartışılan uygulama reklamlarıyla karşılaşmış olabilirsiniz. İşte tüm bu reklamların büyük bölümü Cheetah Mobile trafından geliştirilen uygulamalara ait. 

Cheetah Mobile tarafından geliştirilen uygulamalar;

1440919398_nexus2ceecm.png

Cheetah Mobile’ın elbette Clean Master gibi dünya üzerinde oldukça popüler bir uygulaması da bulunuyor, fakat QuickPic kullanıcıları yine de kızgınlıklarını Play Store’da uygulama altına yazdıkları yorumlarla ifade ediyorlar. Cheetah Mobile tarafından yayınlanacak güncellemelerin, QuickPic’in saygın yapısını kaybedip kaybettirmeyeceğini bundan sonraki süreçte bizlere gösterecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.