Mobil

Popüler PlayStation oyunu mobil platformlar için yayınlandı

PlayStation markasının klasikleşen isimlerinden biri olan Crash Bandicoot mobil platformlara geldi.

Popüler PlayStation oyunu mobil platformlar için yayınlandı

Oyun sektörünün iyiden iyiye mobil sektöre kaymasıyla birlikte popüler karakterleri de telefonlarımızda görmeye başladık. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz dönemlerde Sonic, Super Mario, Pokemon gibi konsol oyunlarını mobil platformlarda görme şansı yakalamıştık.

Popüler PlayStation oyunu mobil platformlar için yayınlandı

Şimdi ise PlayStation 1 ile ismini duyuran ve temel klasiklerden biri haline gelen Crash Bandicoot mobil platformlarda boy gösterecek.

Activision’ın mobil taraftaki stüdyolarından biri olan King’in imzasını taşıyan yapım şimdilik yalnızca belli bölgelerde ulaşılabilir durumda. Ne yazık ki bu bölgeler arasında da Türkiye yer almıyor.

İlk etapta Android kullanıcıları için kullanıma sunulan yapım önümüzdeki günlerde iOS platformu için de yayınlanacak.

Crash Bandicoot mobil oyunu Temple Run, Super Mario Run ya da Subway Surf tarzında bir yapım. Yani oyunda durmadan koşarken engellerden kurtulmaya çalışıyorsunuz.

Görünen o ki önümüzdeki dönemde daha pek çok hit oyunu mobil platformlarda görme şansı yakalayacağız. Elbette bu yapımların mobil versiyonları, konsol versiyonlarına oranla hayli farklı oluyor.

Çünkü mobilde genel itibariyle oyunlar F2P tarzında oluyor ve yapımcılar oyun için satışlardan para kazanıyorlar. Bu durum da oyunun içeriği ve yapısının tamamen değişmesine neden oluyor.

Zaten bu sebeplerden ötürü mobil tarafta hikaye tarafı ağır basan pek fazla oyun bulunmuyor.

Yorumlar
ッĶəřəm
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.