Mobil

Popüler video uygulaması Vine çok yakında Play Store’da!

6 saniyelik videolar oluşturulmasına olanak sağlayan uygulama hali hazırda milyonlarca kullanıcı tarafından ilgiyle kullanılıyor.

Popüler video uygulaması Vine çok yakında Play Store’da!

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından Vine çok yakında Android platformu için de yayınlanacak. iOS cephesinde kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği Vine uygulaması geçtiğimiz yıl Twitter tarafından satın alınmıştı.

Vine akıllı telefonunuzla video kaydedip arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir uygulama. Bu videoların üç önemli özelliği var; birincisi maksimum 6 saniye uzunluğunda olması, ikincisi durdurarak kaydetme özelliği, üçüncüsü ise videoların tıpkı hareketli GIF resimler gibi sonsuz bir döngü ile oynatılabilmesi.
1367001209_vine100size918x612.jpg

Ünlü müzisyen Paul McCartney, komedyen Jimmy Fallon gibi popüler isimlerin yanında, GAP, General Electric gibi markalar ve CNN, NBC New York gibi  basın kuruluşlarının uygulamayı kullanmaya başlaması Vine'ın popülerleşmesinde etkin rol oynadı.

Vine uygulamasının kurucularından Dom Hofmann’ın theverge sitesine yaptığı röportajda sorulan soru üzerine uygulamanın kısa süre içerisinde Android kullanıcılarına sunulacağını bildirdi. Instagram gibi kısa süre içerisin benimsenen uygulamanın Android platformunda yer bulmasıyla popülerliği ciddi anlamda artacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.