Mobil

Prisma, yeni özellikler ile güncellendi!

Sanatsal fotoğraf filtreleri ile ön plana çıkan Prisma uygulaması, yeni özellikler ile güncellendi. Prisma'ya yeni gelen özellikler haberimizde.


iOS ve Android platformlarında en çok indirilen fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan Prisma, yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Bildiğiniz gibi Prisma ile fotoğraf düzenleyeceğiniz zaman, fotoğraflar uygulama tarafından otomatik olarak 4:4 yani kare formatında kırpılıyordu. Bu kırpmadan dolayı fotoğrafların çözünürlüğü düştüğü gibi fotoğrafın tamamına filtre uygulayamamak kullanıcıları rahatsız ediyordu.

Prisma bu kırpma zorunluluğunu yeni güncellemesi ile ortadan kaldırıyor. Prisma ile artık fotoğraflarınızı kare şeklinde kesmenize gerek kalmadan, fotoğrafın tamamına filtre uygulayabilirsiniz. Güncelleme ile ayrıca; konum tabanlı besleme özelliği de uygulamaya eklendi.

Konum tabanlı besleme özelliği ile; resimlerinizi çevrenizdeki insanlarla paylaşabilirsiniz. Resminiz ne kadar fazla beğeni alırsa paylaşılan gönderiniz o kadar fazla yayılır ve bir sonraki için daha fazla etki alırsınız. 
Kaba taslak bir tabir ile Instagram'a rakip olan bu özellik ile yeni bir sosyal medya platformunun ortaya çıkacağının sinyallerinin verildiğini söyleyebiliriz.

Prisma'nın yeni özelliklerini kullanmak için uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.

iOS için Prisma
Android için Prisma 

1482302919_ekran-resmi-2016-12-21-09.47.14.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.