Mobil

Profesyoneller için iPad HD ve iPhone 5!

Yeni iPad ve iPhone modelleri hakkındaki dedikodular bitmiyor.


Wall Street Journal gazetesinden Jake Lee adlı uzmanın kendi kaynaklarına dayandırdığı habere göre iPad 2?nin bir pro versiyonu ve yeniden dizayn edilmiş iPhone 5 yıl sonuna doğru kullanıcılara sunulacak.
iPad HD olarak adlandırılacak yeni nesil iPad modeli ancak iPad 2?nin yerini alamayacak. Bu cihaz 2048 x 1536 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak ve profesyonel müşteriler için video veya fotoğraf düzenleme amacıyla hizmet verecek. Bunun için Final Cut Pro X veya Apertura uygulamalarının iPad versiyonları da modelle birlikte verilecek. Lee, bu modeli MacBook ve MacBook Pro ilişkisine benzediğini söyledi.

1310231544_img0004.png
Artı olarak Lee, yeniden dizayn edilmiş bir iPhone 5 modeli dedikodularını doğrular nitelikte bilgiler elde ettiğini açıkladı. Bazı dedikodular yeni iPhone modelinin iPhone 4?ün biraz daha inceltilmiş hali olduğunu iddia etmekteydi. Lee ise bu dedikoduların yeni bileşenlerin iPhone 4 kasası içinde denenmesi nedeniyle ortaya atıldığını söylüyor. Çünkü bazı iPhone 4 prototiplerinde A5 işlemcisinin kullanıldığı ortaya çıkmıştı
Lee, Apple?ın bunu test geliştiricilerinin yeni iPhone tasarımını sızdırmasına önlem olarak yaptığını belirtiyor. Aslında tasarım tamamen değişecek ve ekran 3.7 inç boyutunda olcak. Çünkü Apple yönetimi artık eski tasarımı kullanmayı istemiyor. Artık yepyeni bir tasarımla devam etmek istediği söyleniyor.
Her zaman olduğu gibi dedikoduların gerçeği hiç bir zaman yansıtmadığı görülmekte. Fakat bu iddialar kafalardaki soru işaretlerini bir nebze olsun giderecek düzeyde. Yine de her şeyi Eylül ayında hep birlikte göreceğiz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.