Mobil

PUBG Lite geldi!

Popüler oyunun düşük donanıma sahip telefonlarda da oynanmasını sağlayacak olnan PUBG Lite sürümü duyuruldu.


Son yılların en popüler oyun türlerinden biri olan Battle Royale, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Bu türün en önemli temsilcileri ise PUBG ve Fortnite. Fortnite yakın zamana kadar Android desteği sunmazken PUBG uzun süredir bu işletim sistemini destekliyor ve oyuncular bu oyunu Android telefonlarda oynayabiliyor.

PUBG Lite geldi!

PUBG Android desteği sunsa da belli bir donanım desteği istediğinden düşük özelliklere sahip telefonlar tarafından oynanamıyordu. Bu soruna bir çözüm getirmek isteyen PUBG Lite sürümü kullanıma sunuldu. Oyunun Lite sürümü donanım gücü düşük cihazlarda da PUBG oynamayı sağlıyor.

PUBG Lite sadece Filipinler'de

Tencent Games, oyunun hafif sürümü olarak tanıtabileceğimiz PUBG Lite’ı şimdilik sadece Filipinler’de test ediyor. Düşük bütçeli cihazlarda da PUBG oynamaya imkan veren yeni sürümde 100 kişi yerine 40 kişilik oyunlara giriyorsunuz. Ayrıca telefon güçlü olmadığı için harita detayları doğal olarak çok daha düşük seviyede hazırlanmış.

Şimdilik sadece Filipinler'de kullanılabilen oyunun önümüzdeki günlerde farklı ülkelerde de kullanıma açılması bekleniyor. Ancak bu konuda resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim. PUBG Lite sürümü ile artık herkes bu oyunu oynayabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.